Nowa sala widowiskowa WDK rośnie w oczach! [ZDJĘCIA] - wKielcach.info

Nowa sala widowiskowa WDK rośnie w oczach! [ZDJĘCIA]

WDK

fot. Bartłomiej Piwoński

W lipcu ma być gotowa sala widowiskowa w Wojewódzkim Domu Kultury. Po dawnej hali gimnastycznej nie ma już śladu. Pojawiły się za to widownia na ponad 240 miejsc i garderoby. Po zakończeniu modernizacji, swoją tymczasową siedzibę, znajdzie tam Teatr imienia Stefana Żeromskiego.

 

– Prace przebiegają w dobrym tempie – zapewnia Jarosław Machnicki, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury.

Wylane są wszystkie stropy. Pełną parą ruszyły prace przy instalacjach wewnętrznych. Jesteśmy na etapie kładzenia tynków. Przygotowywane są garderoby na ponad 20 osób, na widowni będzie mogło zasiąść ponad 240 osób – jesteśmy przygotowani nawet na duży spektakl. Remont chcemy kończyć pod koniec czerwca  – zapewnia dyrektor. 

Dyrektor podkreślił, że nowy budynek będzie miał udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Sala będzie wyposażona w windę, w pobliżu wejścia zlokalizowane będą miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Na końcu widowni będzie się znajdowała duża platforma, na której będzie można stawać wózkami – dodał dyrektor.

Koszt modernizacji sali to ponad  11 mln złotych. Inwestycje  wykonuje firma Anna Bud.   Po zakończeniu prac, swoją siedzibę będzie tam mieć Teatr imienia Stefana Żeromskiego. Jest to konieczne, by rozpocząć remont sceny dramatycznej  przy ulicy Sienkiewicza.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
9 lat pozbawienia wolności za spowodowanie śmiertelnego wypadku na S7
7 miesięcy temu

[…] Nowa sala widowiskowa WDK rośnie w oczach! [ZDJĘCIA] […]