Nowe osiedle przy ulicy Białogońskiej w pobliżu Bruszni i Grabiny. W planach zabudowa szeregowa - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nowe osiedle przy ulicy Białogońskiej w pobliżu Bruszni i Grabiny. W planach zabudowa szeregowa

Przeczytaj także

27 budynków jednorodzinnych może znaleźć się na terenach znajdujących się przy ulicy Białogońskiej. Obszar posiadający około trzy tysiące metrów kwadratowych położony jest w pobliżu Kielecko – Chęcińskiego Parku Krajobrazowego oraz gór Brusznia i Grabina. Prezydent wydał w kwietniu warunki zabudowy dla wspomnianej inwestycji.

Jak wynika z dokumentu, w planach jest stworzenie trzech zespołów budynków w zabudowie szeregowej, które znajdą się przy drodze prowadzącej w stronę gór Brusznia i Grabina. – Planowana powierzchnia zabudowy do około 3000 m2, wysokość górnej krawędzi (gzymsu, okapu) elewacji frontowej  budynków od 4,5 m do 6,0 m, wysokość kalenicy do 9,5 m, dach dwuspadowy lub wielospadowy. Obsługa komunikacyjna zadeklarowana z ul. Białogońskiej – wymienia Marcin Januchta, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Dokładne parametry przedsięwzięcia mają zostać określone „w projekcie zagospodarowania terenu oraz w projekcie architektoniczno – budowlanym na etapie ubiegania się inwestora o decyzję o pozwoleniu na budowę.”. Do tej pory jednak przedsiębiorca nie złożył konkretnego wniosku.

– Jednocześnie wyjaśniam, że termin rozpoczęcia inwestycji uzależniony jest od uzyskania przez inwestora decyzji o pozwoleniu na budowę jak również od samego inwestora, kiedy faktycznie rozpocznie roboty budowlane po uzyskaniu decyzji – podsumowuje Marcin Januchta.

Przeczytaj także