GUM czeka na wykonawcę kieleckich laboratoriów. Budowa kampusu może się opóźnić

GUM czeka na wykonawcę kieleckich laboratoriów. Budowa kampusu może się opóźnić

Główny Urząd Miar

Budowa kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar - największej inwestycji badawczo-rozwojowej w regionie, może się opóźnić. Prace budowlane miały się rozpocząć w wakacje. Jednak nie jest pewne, czy termin zostanie dotrzymany. Wszystko przez przedłużające się procedury przetargowe. 

– Wydłużyliśmy czas na składanie ofert w przetargu. Pierwotnie mogły one wpływać do 23 marca, jednak termin przesunęliśmy na 30 kwietnia poinformował  Sebastian Margalski, z GUM.

Zaznaczył, że potencjalni wykonawcy zgłosili bardzo dużo pytań dotyczących zamówienia.

– Trudność polega też na tym, że będzie to bardzo skomplikowana inwestycja. Podobne kampusy działają tylko w kilku miejscach na świecie. Do tej pory polskie firmy nie miały w swoim portfolio dość doświadczeń. Stąd też pojawiło się wiele zapytań dotyczących warunków zamówienia, a firmy wnioskowały o wydłużenie terminu składania ofert  – dodał.

Inwestycja zakładająca powstanie kompleksu 25 laboratoriów, miała się rozpocząć w wakacje. Nie jest pewne, czy termin zostanie dotrzymany.  – Niewykluczone, że termin składania ofert będzie jeszcze przesuwany” – zaznaczył Margalski.

Ogłoszony przetarg dotyczy budowy pierwszego etapu inwestycji, w ramach, którego powstanie sześć laboratoriów – akustyki i drgań, czasu i częstotliwości, wraz z laboratorium długości, masy, termometrii, metrologii interdyscyplinarnej. Poza tym jest planowane także wykonanie budynków warsztatów oraz magazyn materiałów łatwopalnych.

Koszt projektu wynosi około 162 mln zł. Kampus laboratoryjny GUM ma powstać w Kielcach do 2023 roku.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o