Owczarki z niezapowiedzianą wizytą w komendzie policji - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Owczarki z niezapowiedzianą wizytą w komendzie policji

Choć w garnizonie świętokrzyskim służbę pełnią 33 psy policyjne, kolejne bardzo chciały zasilić szeregi jednostki – poinformowali w piątek funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Jak przekazał Artur Majchrzak, oficer prasowy jednostki dwa owczarki niemieckie punktualnie o 7.30 stanęły przed drzwiami Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

„Jak ustaliliśmy, te dwa rosłe psiaki o spokojnym usposobieniu, pokonały ogrodzenie posesji na obrzeżach miasta i całą noc maszerowały, by dotrzeć na Seminaryjską 12. Trudno wnioskować, czym się kierowały obierając ten adres, ale możemy się domyślać, że marzyła im się służba w policji” – przekazał funkcjonariusz.

Owczarki na obrożach miały grawer z imionami – Luna i Cywil oraz numerem telefonu, co pozwoliło na szybki kontakt z właścicielem. Dla bezpieczeństwa czworonogi przeprowadzone zostały na dziedziniec komendy, skąd odebrała je właścicielka.

„Gdy ich pani otworzyła bagażnik auta, nie było żadnych wątpliwości, że to jej pociechy. Oczywiście nie obyło się bez zwrócenia uwagi o właściwe zabezpieczenie czworonogów na posesji. Najważniejsze w tej historii jest to, że Luna i Cywil wróciły bezpiecznie do domu” – dodał Majchrzak.

W garnizonie świętokrzyskim służbę pełnią 33 psy policyjne. (PAP)

Przeczytaj także