PO PIJAKU NA HULAJNODZE ELEKTRYCZNEJ. POLICJA KONTROLUJE I WRĘCZA MANDATY - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

PO PIJAKU NA HULAJNODZE ELEKTRYCZNEJ. POLICJA KONTROLUJE I WRĘCZA MANDATY

Nietrzeźwi kierujący to nadal plaga na polskich drogach. Tylko od piątku do niedzieli na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wpadło 10 takich osób. Wśród zatrzymanych pojawiły się pierwsze przypadki kierujących hulajnogami elektrycznymi.

Od 20 maja tego roku weszły w życie nowe przepisy, regulujące kwestie kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego i urządzeniami wspomagającymi ruch. Uregulowana została m.in. kwestia trzeźwości użytkowników takich pojazdów. Boleśnie o nowych przepisach przekonał się już w piątek 20-letni mieszkaniec miasta. Młody mężczyzna kierował hulajnogą elektryczną na ul. Dalekiej, mając 0,6 promila alkoholu w swoim organizmie. Taki sam wynik na policyjnym alkomacie uzyskał 39-latek. Ten mężczyzna został zatrzymany w niedzielę wieczorem, na ulicy Olszewskiego. Obaj kierujący zostali ukarani 500-złotowymi mandatami.

Łącznie, od piątku do niedzieli kieleccy policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących.

Źródło: KMP w Kielcach


Przeczytaj także