Powstanie trzeci SOR w Kielcach. Znajdzie się w szpitalu MSWiA - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Powstanie trzeci SOR w Kielcach. Znajdzie się w szpitalu MSWiA

Przeczytaj także

Planowo w pierwszym kwartale 2023 uruchomiony ma zostać trzeci już SOR w Kielcach. Znajdzie się on w Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który mieści się przy ulicy Wojska Polskiego. Zgodę na powstanie oddziału ratunkowego wyraziło już Ministerstwo Zdrowia.

Jak przekazał wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, dyrekcja szpitala MSWiA już miesiąc temu zwróciła się z prośbą o utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. – By coś takiego mogło mieć miejsce, my wystąpiliśmy do Ministra Zdrowia z prośbą o przeanalizowanie zmian planów zabezpieczenia ratowniczego na terenie regionu. Minister wyraził zgodę, więc my wpisaliśmy szpital MSWiA jako jednostkę, która może utworzyć tego typu działalność. Teraz wszystko więc jest w rękach dyrekcji placówki  – powiedział wojewoda w rozmowie z Echem Dnia.

Aktualnie szpital ma już posiadać niezbędny sprzęt. Teraz celem jest skompletowanie odpowiedniego personelu.

– Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach popiera starania dyrekcji szpitala MSWiA w Kielcach w sprawie utworzenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ewenementem jest sytuacja w której jeden szpital udziela świadczeń w stanach nagłych ok. 40% wszystkim mieszkańcom województwa. Z naszych informacji wynika, że jest to najwięcej również w skali Polski. Mając na uwadze, że zarówno Kielce nie są dużym miastem, jak i województwo świętokrzyskie należy do mniejszych regionów, sytuacja ta jest kuriozalna – czytamy z kolei na facebookowym profilu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. 

Przeczytaj także