Prokuratura rozpoczęła śledztwo ws. śmierci noworodka z Wełnina - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Prokuratura rozpoczęła śledztwo ws. śmierci noworodka z Wełnina

Prokuratura Rejonowa w Busku Zdroju rozpoczęła śledztwo w sprawie śmierci noworodka, którego zwłoki znaleziono w czwartek w sadzie w miejscowości Wełnin w gminie Solec-Zdrój.

Jak poinformował PAP Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach postępowanie jest prowadzone w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

„W piątek przeprowadzono sekcję zwłok. Zlecono także dodatkowe badania posekcyjne i dopiero po ich uzyskaniu sporządzona zostanie opinia dotycząca przyczyny zgonu” – przekazał.

Prokurator zaznaczył, że w śledztwie kompletowany jest materiał dowodowy niezbędny do ustalenia wszelkich okoliczności tego zdarzenia. Wciąż nie jest znana matka dziecka.

Zwłoki noworodka znalazł w Wełninie mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna w czwartkowy poranek wyszedł na spacer z psem. Zwierzę poprowadziło go do miejsca w sadzie na nieużytkach rolnych, w którym na ziemi, częściowo przysypane, znajdowały się zwłoki dziecka. Na miejsce przyjechali policjanci i służby medyczne. Niestety informacja o znalezisku się potwierdziła, a biegły lekarz stwierdził zgon dziecka.

Trwa wyjaśnianie, czy zwłoki noworodka zostały tam porzucone, czy też w tym miejscu odbył się poród. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Przeczytaj także