Przypalał własne dziecko zapalniczką, usłyszał zarzuty, grozi mu do 10 lat więzienia - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Przypalał własne dziecko zapalniczką, usłyszał zarzuty, grozi mu do 10 lat więzienia

Przeczytaj także

Do 10 lat więzienia grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu koneckiego Marcinowi D., podejrzanemu m.in. o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad półtorarocznym synem. Mężczyzna przypalał dziecko zapalniczką.

Prokuratora Rejonowa w Końskich zakończyła śledztwo przeciwko 29-letniemu Marcinowi D. Mieszkańcowi powiatu koneckiego przedstawiono zarzut m.in. o znęcanie się nad swoim półtorarocznym synem.

„W toku śledztwa uzyskano materiał dowodowy w postaci m.in. zeznań świadków i opinii biegłych, w oparciu, o który ustalono, że 29-latek od sierpnia 2021 r. do 28 maja 2022 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną, a dodatkowo w okresie od marca do 28 maja 2022 r. także nad swoim małoletnim synem, którego m.in. przypalał zapalniczką i u którego spowodował w ten sposób naruszenie czynności narządu ciała” – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Marcin D. został zatrzymany 28 maja tego roku przez wezwanych na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy policji i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Końskich. „Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty: znęcania się nad małoletnim ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie u niego obrażeń ciała oraz zarzut znęcania się nad konkubiną i zarazem matką dziecka” – podkreślił Prokopowicz.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Końskich zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Oskarżonemu, który był już w przeszłości karany za m.in. przestępstwa przeciwko mieniu i wolności, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

 

 

Przeczytaj także