Remont na ulicy Radomskiej. Od czwartku zmiany w organizacji ruchu - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Remont na ulicy Radomskiej. Od czwartku zmiany w organizacji ruchu

Przeczytaj także

Miejski Zarząd Dróg zapowiedział, że od czwartku 4 sierpnia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicy Radomskiej. Ma to związek z przeprowadzaną właśnie modernizacją wspomnianej drogi.

Przedsięwzięcie realizuje firma FART, a koszt tego zadania to 2,5 miliona złotych.

– Na ulicy Radomskiej w obszarze objętym inwestycją, czyli od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Szybowcową, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (w stronę Warszawy). Zalecany objazd w przeciwnym kierunku odbywał się będzie ulicami Nowoszybowcową, Warszawską, Jaworskiego/Świętokrzyską – czytamy w komunikacie MZD.

Przebudowa ma być zrealizowana do 1 października bieżącego roku. Remont ma objąć między innymi wiadukt, który znajduje się w ciągu ulicy Radomskiej. – Wykonawca będzie też musiał wykonać roboty nawierzchniowe. Czyli sfrezować istniejącą starą i zniszczoną nawierzchnię i ułożyć w ich miejsca nowe warstwy bitumiczne na odcinku o długości 630 metrów – tłumaczył naszemu portalowi Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD.

Przypomnijmy, że drogowcy w listopadzie 2021 roku rozwiązali umowę z firmą, która pierwotnie odpowiadała za omawiany remont. Powodem był niewielki postęp prac i niemożność realizacji zadania w terminie.

Przeczytaj także