Ruszył remont na ulicy Chorzowskiej. Zostały pieniądze z puli nakładek bitumicznych - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Ruszył remont na ulicy Chorzowskiej. Zostały pieniądze z puli nakładek bitumicznych

Przeczytaj także

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, od środy 16 listopada wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Chorzowskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Ustronie. Ma to związek z remontem około 600 – metrowego odcinka. Zmiany mają obowiązywać przez około trzy tygodnie. 

W obszarze przeprowadzanych prac wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Sam remont będzie z kolei polegał na sfrezowaniu starej, zniszczonej nawierzchni i ułożeniu dwóch nowych warstw bitumicznych.

– Pozostały nam wolne środki z puli tak zwanych nakładek bitumicznych. W tym roku wykonaliśmy takie przedsięwzięcia na ulicy Ogrodowej oraz Szajnowicza – Iwanowa i po rozliczeniu pozostała nam odpowiednia kwota. Zdecydowaliśmy więc, żeby wykonać jeszcze jedną nakładkę na ulicy Chorzowskiej, na fragmencie gdzie mamy uregulowane stany prawne dotyczące gruntu. W sprawie tej ulicy było również wiele wniosków od mieszkańców i interpelacji, aby poprawić nawierzchnię – tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

Zmiany w organizacji ruchu mają potrwać przez około trzy tygodnie. – To jest oczywiście uzależnione od warunków atmosferycznych, ponieważ wchodzimy już w taki „wrażliwy” czas pogodowy. Natomiast jest założenie, że jeśli pogoda będzie sprzyjać, to jest to do wykonania w omawianym czasie – dodaje Jarosław Skrzydło.

Przeczytaj także