Są oferty na remont nakładkowy Bohaterów Warszawy. Prace będą wykonywane nocą w weekendy - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Są oferty na remont nakładkowy Bohaterów Warszawy. Prace będą wykonywane nocą w weekendy

Przeczytaj także

Cztery firmy przystąpiły do przetargu na remont nakładkowy ulicy Bohaterów Warszawy. Dwie oferty mieszczą się w kwocie zaproponowanej przez MZD, wynoszącej 1 mln 450 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że prace mają się odbywać w systemie weekendowym.

Najniższą cenowo ofertę złożyła firma Strabag  (1 270 666 zł), a zaraz po niej jest ta od Trakt (1 373 996 zł). Dwa pozostałe podmioty to Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart” i Zakład Robot Drogowych DUKT,  ale ich propozycje przekraczają zaproponowaną przez zamawiającego kwotę (zaproponowano kolejno prawie 1,8 mln oraz 2,1 mln zł).

– Zgodnie z ustawą o Prawie Zamówień Publicznych musimy sprawdzić oferty, które wpłynęły. One będą w tej chwili weryfikowane. Będziemy chcieli jak najszybciej wyłonić wykonawcę. Mamy nadzieję, że uda się to zrobić w lipcu – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Jak już informowaliśmy, prace nad inwestycją mają odbywać się w trybie weekendowym, co powinno obejmować pory nocne z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę.

Bardzo chcemy, aby działania związane z wymianą nawierzchni odbyły się jeszcze w wakacje, bo to najważniejszy czas na przeprowadzenie tego typu robót. Planujemy drugą połowę sierpnia. Natomiast trzeba mieć na uwadze, że najbardziej czasochłonne w procesie przygotowawczym jest opiniowanie i zatwierdzanie projektów. Wykonanie też projektu czasowej organizacji ruchu. To musi „przejść” przez kilka instytucji – dodaje rzecznik.

Uzupełnia przy tym, że nawet jeśli roboty odbędą się po wakacjach, to celem trybu weekendowego jest właśnie niwelowanie utrudnień w ruchu. Wykonawca będzie miał łącznie 120 dni na realizację całej inwestycji, razem z robotami przygotowawczymi.

–  To jest tak zwany szybki remont. Same roboty zasadnicze, to już zależy od technologii, ale będą mogły potrwać na przykład cztery noce. Przykładowo jednej nocy frezujemy pasy zewnętrzne na jezdni północnej i południowej, kolejnej nocy na tych pasach sfrezowanych układamy nową warstwę bitumiczną. Następne dwie noce to frezowanie pasów wewnętrznych i układanie nowych warstw bitumicznych – tłumaczył jeszcze 19 czerwca rzecznik.

Nową nawierzchnię zyska ponad 700-metrowy odcinek Bohaterów Warszawy, za skrzyżowaniem z ul. Tarnowską (za pasem do zawracania) do połączenia z ul. Szczecińską. W ramach inwestycji zaplanowano m.in. frezowanie i układanie nowej nawierzchni oraz regulację wysokościową studni. Zadanie obejmuje także wymianę uszkodzonych krawężników, nawierzchni chodników i zjazdów oraz odtworzenie oznakowania poziomego

Przeczytaj także