Szlabany już stoją. Od wtorku płatne parkowanie w Galerii Echo [ZDJĘCIA] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Szlabany już stoją. Od wtorku płatne parkowanie w Galerii Echo [ZDJĘCIA]

Przeczytaj także

Od wtorku parking w Galerii Echo będzie płatny. Klienci będą jednak mogli liczyć na darmowe godziny. System ma być z kolei bezbiletowy, dzięki czemu szlabany podniosą się samoistnie, na podstawie odczytanej tablicy rejestracyjnej.

Pierwsza godzina postoju ma być za darmo. Druga godzina będzie gratis, o ile dokonane zostaną zakupy na kwotę 75 zł. Zakładamy, że pobyt wiąże się z wydawaniem pieniędzy, stąd więc większość osób również wpisze się w ten bezpłatny czas. Oddzielną politykę walidacji wprowadzimy dla kina, którego klienci na podstawie biletu otrzymają kolejne trzy godziny wolne od płatności – mówi dyrektor Galerii, Grzegorz Czekaj. 

Z kolei siłownia zacznie wydawać specjalne potwierdzenie przy wyjściu, że w tym dniu i w tym czasie było się klientem i będzie można uzyskać dwie kolejne darmowe godziny na parkingu. Czyli pierwsza godzina jest gratis. Druga i trzecia będzie do zwalidowania w punkcie informacyjnym – twierdzi Grzegorz Czekaj. 

Bez żadnych ulg, koszt za drugą, trzecią, czwartą oraz piątą godzinę ma wynosić każdorazowo 3 zł. Za każdą kolejną zapłacimy z kolei 5 zł.

Klienci kręgielni również będą musieli płacić za bilety parkingowe. – W większości klienci kręgielni przynajmniej w tych godzinach późnych raczej nie powinni przyjeżdżać samochodem, ze względu na to, że chyba będą spożywali alkohol. Kręgielni nie braliśmy na razie pod uwagę – dodaje dyrektor Galerii Echo.

Na preferencyjne warunki będą mogli liczyć klienci Centrum Medycznego Omega oraz sklepu sieci Carrefour. Pacjenci Omegi nie zapłacą za drugą i trzecią godzinę. Po otwarciu supermarketu Carrefour osoby odwiedzające Galerię Echo, aby zrobić wyłącznie zakupy spożywcze, będą mogły zyskać dodatkowe 30 lub 60 minut bezpłatnego parkowania na podstawie paragonów z supermarketu na kwotę odpowiednio minimalnie 10 lub 50 złotych. Nieodpłatnie z parkingu będą mogły skorzystać osoby z niepełnosprawnościami oraz motocykliści. W trosce o środowisko naturalne, z opłaty parkingowej będą też zwolnieni posiadacze aut elektrycznych. Z kolei pracownicy Galerii będą mogli wykupić abonament miesięczny za 90 zł.

Na parkingu obowiązuje system bezbiletowy. To oznacza, że szlabany podnoszą się samoistnie na podstawie odczytanej tablicy rejestracyjnej. Nie trzeba wciskać guzików, nie trzeba drukować biletu. System robi to za kierowcę. Potem przed wyjazdem należy uregulować należność w jednej z sześciu kas, które znajdą się na terenie obiektu, gotówkowo bądź bezgotówkowo. W awaryjnych sytuacjach możliwość zapłaty kartą będzie istniała również przy samym wjeździe, przy szlabanie. Wyjazd ma się również odbywać bez żądania jakiegokolwiek biletu. Opłaty będą uiszczane przed wyjazdem w kasach parkingu na podstawie numeru rejestracyjnego pojazdu.

Przeczytaj także