Utrudnienia od poniedziałku. Zamkną przejazd kolejowy na ulicy Chorzowskiej - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Utrudnienia od poniedziałku. Zamkną przejazd kolejowy na ulicy Chorzowskiej

Przeczytaj także

Jak przekazał Miejski Zarząd Dróg, od poniedziałku 27 czerwca nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowo – drogowego, który znajduje się na ulicy Chorzowskiej. Zmiany potrwają do 15 lipca i będą wynikać z remontu zleconego przez PKP PLK.

Informacje przekazano za pomocą oficjalnego komunikatu. – Od dnia 27.06.2022 od godz. 07.00 do dnia 15.07.2022 do godz. 24.00 nastąpi całodobowe zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego na linii kolejowej nr 8 przy ul. Chorzowskiej na Słowiku – zaznacza MZD.

Utrudnienia związane są z pracami zleconymi przez PKP PLK, które obejmą remont nawierzchni na przejeździe. – Objazd w obu kierunkach został wyznaczony ulicami Krakowską-Ściegiennego-Wapiennikową-Popiełuszki-Ściegiennego-Leśniówka-Posłowicką-Chorzowską– dodano.

Mieszkańcy muszą również przygotować się na czasowe zmiany w komunikacji miejskiej. Podano, że zawiesza się przejazdy linii nr 27. Zamiast niej na ulice wjedzie linia 27A, „kursująca w obie strony w relacji oś. Ślichowice – Nowiny (przy ogródkach działkowych) – oś. Ślichowice (przez ulicę Krakowską bez wjazdu w ulicę Chorzowską i pod Trzuskawicę)”. Korekty dotyczą również trzech innych autobusów.

– Zawiesza się kursowanie autobusów linii 29 i uruchamia się autobusy tymczasowej linii 29A kursujące w obie strony w relacji os. Ślichowice – Chorzowska – os. Ślichowice (przez ulicę Ściegiennego, Bilczę i Kowalę). autobusy linii 19 oraz 31 obsługujące wybranymi kursami Chorzowską zostają przekierowane do przystanku Nowiny (przy ogródkach działkowych). Autobusy nie będą wjeżdżały w ulicę Chorzowską – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach.

Przeczytaj także