W Kielcach zgasły światła na unijnych inwestycjach - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

W Kielcach zgasły światła na unijnych inwestycjach

Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Bogdana Wenty, Kielce przyłączyły się do protestu polskich miast przeciw decyzji rządu o zawetowaniu unijnego budżetu. Punktualnie o godzinie 17 w stolicy regionu świętokrzyskiego zgasło światło na pięciu inwestycjach finansowanych ze środków unijnych.

Pomysłodawcami akcji byli Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu i członek zarządu Związku Miast Polskich. Symboliczne zgaszenie świateł w polskich miastach ma być protestem wobec decyzji rządu o zawetowaniu unijnego budżetu. Akcja rozpoczęła się o godzinie 17 i trwała godzinę.

W Kielcach zgasło światło na stadionie Korony Kielce i w budynkach Kieleckiego Parku Technologicznego, Centrum Geoedukacji, CK Technik.

– Kielce powinny zabrać stanowczy głos w toczącej się w całym kraju dyskusji na temat polskiego weta. Jako prezydent podjąłem decyzję, że miasto przyłączy się do protestu polskich samorządów zrzeszonych w Związku Miast Polskich. Niech kielczanie zobaczą jak pusto było by bez nich w naszym mieście – mówił w swoim piątkowym przemówieniu Bogdan Wenta.

ZOBACZ WIĘCEJ NA TEMAT PROTESTU: Kielce przyłączą się do protestu przeciw zawetowaniu unijnego budżetu