Wybierz wymarzoną uczelnię! Politechnika Świętokrzyska zaprasza na dzień otwarty - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Wybierz wymarzoną uczelnię! Politechnika Świętokrzyska zaprasza na dzień otwarty

Przeczytaj także

Interesujące wykłady na temat nowoczesnych technologii, inżynierii danych, czy też architektury. A do tego również szereg różnorodnych prezentacji i warsztatów. Już  w czwartek 19 maja odbędzie się Dzień Otwarty Politechniki Świętokrzyskiej na który uczelnia zaprasza tegorocznych maturzystów i wszystkich uczniów szkół średnich.

Uroczyste otwarcie zaplanowane zostało na godzinę 9. To właśnie wtedy w Głównej Auli Wykładowej zebrani będą mogli posłuchać wystąpienia pt. „Zawód – Inżynier”, które poprowadzi profesor Zbigniewa Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

.Podczas całego wydarzenia zaprezentujemy szeroką ofertę edukacyjną Politechniki Świętokrzyskiej i pokażemy nowoczesne zaplecze naukowe i dydaktyczne. Będzie można zwiedzić kampus akademicki i wziąć udział w licznych wykładach otwartych i pokazach naukowych. W programie nie zabraknie warsztatów z udziałem najnowszego dzieła drużyny łazika marsjańskiego i wyścigowych bolidów – informuje Kamil Dziewit, rzecznik PŚk. 

Program przewiduje między innymi prezentację laboratoriów. I tak na przykład dzięki wydziałowi Budownictwa i Architektury chętni będą mogli poznać „Tajemnice wnętrza materiałów budowlanych” lub dowiedzieć się „Jak wycisnąć sok z betonu”. Z kolei Mechatronika i Budowa Maszyn pokaże laboratoria spawalnictwa, fizyki technicznej, czy też inżynierii odwrotnej. Również inne wydziały przygotowały pod tym kątem ciekawe propozycje, które powinny przekonać przyszłych studentów.

– Dla wszystkich uczestników wykładowcy otworzą drzwi do nowoczesnych laboratoriów. Spotkanie na uczelni będzie doskonałą okazją do osobistych rozmów, których nie zastąpi żadna informacja w Internecie. Czekam na Was! – dodaje. 

Dni Otwarte przekażą także sporą dawkę wiedzy za pomocą wykładów. Nauczyciele związani z inżynierią Środowiska, Geomatyki i Energetyki opowiedzą o „nowoczesnych technologiach pomiarowych w gospodarowaniu nieruchomościami”, a wydział Zarządzania i Modelowania Komputerowego pokaże „wpływ pośredników finansowych na rozwój gospodarczy”. A to jeszcze nie koniec, bo na zainteresowanych czeka pod tym względem o wiele więcej atrakcji.

Wydarzenie potrwa do godziny 14, a do udziału w niektórych wykładach lub prezentacjach wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Politechniki Świętokrzyskiej. 

Przeczytaj także