Wypadek na zalewie w Cedzynie. Na miejscu helikopter LPR [WIDEO] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Wypadek na zalewie w Cedzynie. Na miejscu helikopter LPR [WIDEO]

Przeczytaj także

Fot. główne oraz wideo: KMP w Kielcach

Do zderzenia dwóch skuterów wodnych doszło na zalewie w Cedzynie. Jedna osoba została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. 

Sytuacja rozegrała się w niedzielę około godziny 12. –  Jedną z maszyn kierowała 19 – latka, która przewoziła swojego 19 – letniego znajomego. Z kolei drugim ze skuterów poruszał się 19 – latek i jego 17 – letnia znajoma. Na skutek tego zdarzenia do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym został przetransportowany mężczyzna z drugiego pojazdu – mówi mł. asp. Małgorzata Perkowska – Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Aktualnie policja ustala szczegółowe okoliczności i przebieg całej sytuacji. –  Ze względu na rozbieżną wersję, kto kierował drugą z maszyn, kluczowe jest również ustalenie tego, kto siedział za sterami skutera – twierdzi oficer prasowy.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia są trzeźwi.

– Po zderzeniu maszyn, jeden skuter zaczął tonąć i wszystkie osoby przesiadły się na sprawne urządzenie. Na miejscu działały 3 zastępy straży pożarnej. Ratownicy zabezpieczyli teren i łódką odholowali uszkodzony skuter oraz przewieźli dwie osoby do brzegu, udzielając im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Młody mężczyzna został zabrany do szpitala przez LPR, a kobieta po przebadaniu pozostała na miejscu  – uzupełnia st. ogn. Beata Gizowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Dwójka pozostałych nastolatków nie wymagała pomocy.

Fot. KM PSP w Kielcach/Patryk Stefański

Przeczytaj także