Zbigniew S. pozostanie na wolności. Decyzję podjął sąd w Kielcach - wKielcach.info

Zbigniew S. pozostanie na wolności. Decyzję podjął sąd w Kielcach

Stonoga

 

Zbigniew S. pozostanie na wolności. Decyzję podjął Sąd Okręgowy w Kielcach. W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę  Zbigniewowi S. postawiono zarzuty popełnienia 188 przestępstw.

„Zażalenie prokuratora nie zasługuje na uwzględnienie, brak w nim jest argumentów, które mogłyby podważyć stanowisko sądu pierwszej instancji. Jak słusznie zauważył sąd pierwszej instancji, w zeznaniach brak jest szczególnej przesłanki stosowania tymczasowego aresztowania w postaci uzasadnionej obawy matactwa” – argumentował sędzia Marcin Chałoński.
Zdaniem sądu brak jest także podstaw, aby podejrzewać, że Zbigniew S. mógłby także w inny sposób utrudniać prowadzone przeciwko niemu postępowanie.
 „Zbigniew S. pozostaje pod dozorem kuratora i stosuje się do orzeczonych obowiązków. Nadto posiada stałe miejsce pobytu, w którym mieszka z żoną i dziećmi. W tych okolicznościach argumentacja prokuratora, w której kwestionuje stanowisko sądu pierwszej instancji stanowi gołosłowną polemikę” – powiedział sędzia.
Prokuratura nie będzie polemizować z prawomocnym postanowieniem Sądu Okręgowego.
„Będziemy dalej wykonywać czynności w tym postępowaniu. Na chwile obecną trwa gromadzenie materiału dowodowego. Musimy uszanować dzisiejszą decyzję Sądu Okręgowego” – powiedział Daniel Prokopowicz, z Prokuratury Okręgowej w Kielcach.
Sąd pierwszej instancji zastosował wobec Zbigniewa S.  dozór policji, zakaz zbliżania się do osób pokrzywdzonych oraz zakaz opuszczania kraju.
 
W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach Zbigniewowi S. zostały lub zostaną postawione zarzuty popełnienia 188 przestępstw. Wśród pokrzywdzonych groźbami lub zniewagami Zbigniewa S. są m.in. politycy, policjanci, prokuratorzy i sędziowie, wśród nich prezydent Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Jacek Sasin, sędzia Barbara Piwnik.
 
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Protest kierowców MPK. Autobusy nie wjadą na Puscha i Olszewskiego
7 miesięcy temu

[…] Zbigniew S. pozostanie na wolności. Decyzję podjął sąd w Kielcach […]