[ZDJĘCIA] To będzie największy budynek w Kielcach. Prace na półmetku

[ZDJĘCIA] To będzie najwyższy budynek w Kielcach. Prace na półmetku

Budowa najwyższego budynku w Kielcach jest już na półmetku. Plaza Tower realizowana przez firmę budowlaną Ryszard Grzyb Nieruchomości ma mieć docelowo 16 pięter i 55 metrów wysokości.

Główny wykonawca, inwestycji firma URB Plus pracuje już na dziewiątym piętrze inwestycji. Prace przebiegają zgodnie z planem.

– Na razie nic złego się nie dzieję w związku z ogólnym tąpnięciem gospodarczym na świecie. Łańcuchy dostaw nie zostały przerwane i nic nie wskazuje na to, żeby budownictwo miało jakieś problemy w sensie wykonawstwa – informuje Andrzej Grzyb.

Inwestor podkreśla, że budowa największego budynku w Kielcach nie jest zagrożona.

– W piątek spotkaliśmy się z wykonawcą i zbadaliśmy całą sytuację. Nie ma żadnego zagrożenia w wykonaniu i finansowaniu przedsięwzięcia. Ceny mieszkań w krótkim czasie nie spadną, ponieważ musiałby spaść koszt wykonawstwa. Te roboty, które są w trakcie realizacji idą zgodnie z planem. Potencjalni mieszkańcy nie mają się czego bać. Wbrew opinii zapowiadającej wielki krach na rynku nieruchomości sytuacja jest odwrotna. W pierwszym tygodni kwarantanny był lekki przestój, ale w ostatnich dniach znowu pojawiają się telefony i dochodzi do transakcji. Z tego względu, że ludzie boją się o swoje oszczędności. Jak wiemy złotówka ostatnio sporo traci, a rynek nieruchomości może okazać się dobrą lokatą kapitału – dodaje Andrzej Grzyb.

Plaza Tower będzie miała 55 metrów wysokości i 16 pięter.  Znajdzie się tam  138 mieszkań. W podziemiu będzie miejsce dla 201 aut. Projektantem budynku jest Pracownia Architektoniczna Detan z Kielc. Ceny mieszkań wynoszą w zależności od kondygnacji od 5 do 7,4 tysiąca złotych za metr kwadratowy. Obiekt ma być gotowy wiosną 2021 roku.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o