[ZDJĘCIA] To będzie najwyższy budynek w Kielcach. Prace na półmetku - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

[ZDJĘCIA] To będzie najwyższy budynek w Kielcach. Prace na półmetku

Budowa najwyższego budynku w Kielcach jest już na półmetku. Plaza Tower realizowana przez firmę budowlaną Ryszard Grzyb Nieruchomości ma mieć docelowo 16 pięter i 55 metrów wysokości.

Główny wykonawca, inwestycji firma URB Plus pracuje już na dziewiątym piętrze inwestycji. Prace przebiegają zgodnie z planem.

– Na razie nic złego się nie dzieję w związku z ogólnym tąpnięciem gospodarczym na świecie. Łańcuchy dostaw nie zostały przerwane i nic nie wskazuje na to, żeby budownictwo miało jakieś problemy w sensie wykonawstwa – informuje Andrzej Grzyb.

Inwestor podkreśla, że budowa największego budynku w Kielcach nie jest zagrożona.

– W piątek spotkaliśmy się z wykonawcą i zbadaliśmy całą sytuację. Nie ma żadnego zagrożenia w wykonaniu i finansowaniu przedsięwzięcia. Ceny mieszkań w krótkim czasie nie spadną, ponieważ musiałby spaść koszt wykonawstwa. Te roboty, które są w trakcie realizacji idą zgodnie z planem. Potencjalni mieszkańcy nie mają się czego bać. Wbrew opinii zapowiadającej wielki krach na rynku nieruchomości sytuacja jest odwrotna. W pierwszym tygodni kwarantanny był lekki przestój, ale w ostatnich dniach znowu pojawiają się telefony i dochodzi do transakcji. Z tego względu, że ludzie boją się o swoje oszczędności. Jak wiemy złotówka ostatnio sporo traci, a rynek nieruchomości może okazać się dobrą lokatą kapitału – dodaje Andrzej Grzyb.

Plaza Tower będzie miała 55 metrów wysokości i 16 pięter.  Znajdzie się tam  138 mieszkań. W podziemiu będzie miejsce dla 201 aut. Projektantem budynku jest Pracownia Architektoniczna Detan z Kielc. Ceny mieszkań wynoszą w zależności od kondygnacji od 5 do 7,4 tysiąca złotych za metr kwadratowy. Obiekt ma być gotowy wiosną 2021 roku.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Koronawirus. Najtragiczniejsza doba od początku epidemii [RAPORT]
6 miesięcy temu

[…] [ZDJĘCIA] To będzie najwyższy budynek w Kielcach. Prace na półmetku […]