[ZDJĘCIA] W "trójkącie bermudzkim" stanęła 4 - kondygnacyjna kamienica - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

[ZDJĘCIA] W „trójkącie bermudzkim” stanęła 4 – kondygnacyjna kamienica

Przeczytaj także

Coraz bliżej ukończenia jest budynek 4 – kondygnacyjny, który znajduje się u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Pelca. Kamienica ma posiadać 18 mieszkań, a także usługi na parterze.

Obiekt z ekskluzywnymi mieszkaniami powstaje na działce o rozmiarach prawie 400 metrów kwadratowych. – Lokale są o zróżnicowanej wielkości, od ponad 30 do ponad 60 metrów kwadratowych. Choć nie posiadają „specyficznych” elementów, to ich wysokość jest charakterystyczna dla mieszkań kamienicznych, a więc przekraczają tutaj 250 centymetrów (około 280 m. – dop. red.) – mówi Konrad Śmierzyński, współwłaściciel pracowni architektonicznej Tera Group.

Na parterze mieścić się będą usługi. – Nieduży zakres, z uwagi na kształt działki i konieczność dostosowania do pozostałych elementów technicznych tego budynku – dodaje. Miejsca postojowe, jak jeszcze pod koniec 2022 roku informowała kielecka Wyborcza, mają się znaleźć na parkingu prywatnym, który znajduje się w okolicy.

– Cały projekt realizowany jest zgodnie z pozwoleniem na budowę, na podstawie planu miejscowego. Na samej działce miejsc postojowych nie ma, bo 99% terenu jest przeznaczone pod kamienicę – przekazuje Konrad Śmierzyński. Na stronie Kieleckich Inwestycji czytamy, że lokale mieszkalne mają być wykończone w całości „pod klucz” i przeznaczone pod długoterminowy wynajem. Jedna ściana nie będzie miała okien, ponieważ w bliskiej odległości znajduje się już teren należący do innego właściciela. Realizacja inwestycji powinna się zakończyć w tym roku.

4 – kondygnacyjny budynek znajduje się na działce, którą w 2021 roku od miasta (za kwotę 1,5 miliona zł) kupiła spółka Transfer 24, zajmująca się  przelewami pieniężnymi z Wielkiej Brytanii, Państw Strefy Euro, USA i Norwegii do banków w Polsce. Przypomnijmy, że o przedsięwzięciach realizowanych w „trójkącie bermudzkim” pisaliśmy już TUTAJ.

Przeczytaj także