Zmiany w organizacji ruchu na S7 w Wiśniówce - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Zmiany w organizacji ruchu na S7 w Wiśniówce

Przeczytaj także

Zmieniona organizacja w ruchu będzie wdrożona w czwartek przed południem na fragmencie drogi ekspresowej S7 w między węzłem Kielce Północ a węzłem Kielce Zachód. Całkowicie zamknięty zostanie około kilometrowy odcinek jezdni w kierunku Warszawy – poinformowała GDDKiA w Kielcach.

Zmiany w organizacji ruchu na ekspresowej „7” są związane z budową kładki, po której będzie przebiegać droga rowerowa z Kielc do Zagnańska. Na okres robót z użyciem ciężkiego sprzętu całkowicie zamknięty zostanie odcinek jezdni w kierunku Warszawy o długości około 1 km. Ruch na tym fragmencie będzie się odbywał jezdnią w kierunku Krakowa. Zakończenie pierwszego etapu prac planowane jest pod koniec przyszłego tygodnia.

Budowa drogi rowerowej nad obwodnicą Kielc realizowana jest przez Powiatowy Zarząd Dróg w ramach dofinansowanej z funduszy rządowych inwestycji Gminy Zagnańsk polegającej na budowie drogi rowerowej Kielce – Zagnańsk.

Kładka dla rowerzystów zaprojektowana została w sąsiedztwie istniejącego wiaduktu w ciągu drogi powiatowej. Roboty mostowe planowane są do sierpnia 2023. Do tego czasu dla bezpieczeństwa zmotoryzowanych na fragmencie odcinka S7 między węzłem Kielce Północ a węzłem Kielce Zachód wprowadzane będą etapy tymczasowej organizacji ruchu dostosowane do rodzaju prowadzonych prac i wymaganych zabezpieczeń.

Drogowcy apelują o zwracanie szczególnej uwagi na tymczasowe oznakowanie. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

 

 

Przeczytaj także