Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy do gastronomii? - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy do gastronomii?

Przeczytaj także

Ekspres do kawy to kluczowy element wyposażenia lokali gastronomicznych, w tym kawiarni i restauracji. Od jego jakości zależy zarówno poziom obsługi klientów, jak i komfort pracy zespołu. Jak zatem wybrać dobry ekspres do kawy do gastronomii? Istnieje kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę.

Podsumowanie:

  • Dobrze dobrany ekspres do kawy do gastronomii (www.tchibo-coffeeservice.pl), odpowiadający specyfice miejsca i potrzebom kawowym gości, ułatwia osiągnięcie sukcesu.
  • Wybór odpowiedniego ekspresu z ogromu dostępnych nie jest łatwy. Dlatego warto poznać kluczowe elementy, decydujące w największym stopniu o słusznym lub błędnym wyborze urządzenia.
  • Wydajność ekspresu, łatwość jego obsługi, koszty eksploatacji czy jakość wykonania – to rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, chcąc wytypować możliwie najlepszy ekspres do kawy dla gastronomii.

Co wziąć pod uwagę, wybierając ekspres do kawy do gastronomii?

Potrzeby i oczekiwania potencjalnych klientów

W pierwszej kolejności ustal, jakie menu kawowe chcesz proponować – czy pójdziesz w kierunku rozbudowanego i różnorodnego katalogu kaw czy może wąskiego, ale wysoce wyspecjalizowanego? W zależności od tego wybierz ekspres automatyczny lub kolbowy. Pierwszy jest uniwersalny – za pomocą kilku przycisków pozwala przygotować jeden z kilkudziesięciu typów kaw (liczba ta różni się w konkretnych modelach). Drugi – ekspres kolbowy – to domena wyspecjalizowanych kawiarni; daje pełną kontrolę nad procesem parzenia, ale przez to wymaga też dużych umiejętności i pomysłów na parzenie.

Wydajność urządzenia

Wydajność ekspresu do kawy to kluczowy czynnik, który należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza w przypadku lokalu gastronomicznego z dużym ruchem. Dobrze zaprojektowane urządzenie o wysokiej wydajności pozwala na szybkie przygotowanie wielu porcji kawy, co jest niezwykle istotne w kontekście satysfakcjonującej obsługi klientów. Dzięki temu goście nie będą musieli długo czekać na zamówiony napój, a co za tym idzie, będą bardziej zadowoleni z pobytu i istnieje większa szansa, że wrócą. Wydajny ekspres do kawy do gastronomii ułatwia też pracę zespołowi.

Łatwość obsługi

W większości przypadków mile widziany jest ekspres łatwy w obsłudze – z automatyką skracającą liczbę decyzji do podjęcia i z intuicyjnym interfejsem. To cechy charakterystyczne dla automatycznych ekspresów do kawy do gastronomii. Takie urządzenie nie wymaga czasochłonnego szkolenia nowych pracowników – prosta instrukcja wystarczy, by nowo zatrudniona osoba mogła parzyć kawę dla gości. Ekspres kolbowy jest trudniejszy w obsłudze, bo wymaga aktywnego udziału baristy. W zamian daje jednak więcej możliwości parzenia kawy.

Koszty eksploatacji

Na cenę ekspresu składa się nie tylko koszt jego pozyskania, ale też regularnego użytkowania. Niektóre modele są tańsze, a niektóre droższe w eksploatacji. Chodzi między innymi o zużycie energii czy wody, a także wysokość opłat serwisowych i ceny części zamiennych. Warto wybierać urządzenia z uwzględnionym trybem ekologicznego działania i postarać się o dostęp do bezpłatnej naprawy w razie awarii (na przykład w ramach wynajmu ekspresu do kawy zamiast jego zakupu na własność). Należy jednak unikać obniżania kosztów eksploatacji za wszelką cenę, zwłaszcza poprzez pogorszenie jakości napojów i obsługi gości.

Marka i jakość wykonania

Przy wyborze ekspresu do kawy do gastronomii warto zwrócić uwagę na markę i jakość wykonania sprzętu, a także informacje od producenta – czy ekspres został zaprojektowany z myślą o profesjonalnym użytkowaniu i intensywnej eksploatacji. Pamiętaj, że solidnie wykonane urządzenie jest bardziej odporne na awarie, a rzadsze awarie to więcej spokoju i brak przestojów w funkcjonowaniu lokalu.

Artykuł sponsorowany

 

Przeczytaj także