Kielczanka mistrzynią Polski w trójskoku - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kielczanka mistrzynią Polski w trójskoku

Karolina Młodawska z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została halową mistrzynią Polski w trójskoku. 27-latka wygrała podczas zawodów w Toruniu. Dwukrotnie poprawiała rekord życiowy pod dachem. Zawody skończyła z wynikiem 13.59.

Podopieczna Zdzisława Lipińskiego była faworytką do podium, na którym w trójskoku regularnie pojawia się od kilku sezonów. W dotychczasowych „zimowych” startach nie zachwycała. Forma przyszła jednak na najważniejszą imprezę.

Zaczęła od 12.69. W kolejnych dwóch próbach przekroczyła 13 metrów o odpowiednio 36 i 20 centymetrów. Uplasowała się za plecami Agnieszki Bednarek z AZS Łódź (13.43).

W sobotę Karolina Młodawska zanotowała dwie rekordowe próby. W czwartej kolejce pofrunęła na 13.52, czym o cztery centymetry pobiła rekord życiowy sprzed dwóch lat. Jej główna rywalka nie mogła odpowiedzieć.

Kielczanka najlepsze przygotowała na koniec. W finałowym skoku idealnie trafiła w belkę i uzyskała 13.59 –po raz kolejny ustanawiając życiówkę. Po tym Agnieszka Bednarek zaryzykowała i spaliła. Trzecią lokatę zajęła Maja Borchardt z AZS Łódź (12.94)

Dla zawodniczki KKL-u Kielce był to ósmy medal zdobyty pod dachem. Po sześć sięgnęła na stadionie. W niedzielę weźmie udział w konkursie skoku w dal.