Korona przesiada się do nowych aut. Start sezonu bez sponsora na koszulce? - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Korona przesiada się do nowych aut. Start sezonu bez sponsora na koszulce?

Przeczytaj także

Za niespełna dwa tygodnie Korona Kielce przystąpi do rywalizacji w PKO BP Ekstraklasie. Klub pracuje nad znalezieniem sponsora lub sponsorów strategicznych, którzy zastąpią Suzuki Motor Poland. Rozmowy trwają. Jak ustaliliśmy, drużyna raczej rozpocznie sezon bez logo na froncie koszulek. Udało się za to znaleźć nowego partnera motoryzacyjnego.

20 czerwca Suzuki poinformowało kielecki klub, że dotychczasowa umowa nie zostanie przedłużona. Strony współpracowały od 2018 roku. Firma motoryzacyjna była sponsorem strategicznym. W ostatnim sezonie za miejsce na koszulkach, nazwę stadionu oraz inne powierzchnie reklamowe płaciła niespełna dwa miliony złotych. Do tego wyposażała klub we flotę samochodów.

Jak udało się nam ustalić, Korona rozwiązała już ostatnią kwestię. Nowym partnerem motoryzacyjnym została firma Autorud. Niebawem odbędzie się oficjalna prezentacja. Przedstawiciele klubu będą mieli do dyspozycji około 15 aut, które będą oklejone w charakterystyczny, koroniarski sposób. Będą jeździć kilkoma markami: Audi, Skodami, Cuprami i Volkswagenami. Wśród floty znajdą się dwa busy, które są niezbędne w zabezpieczeniu kwestii logistycznych drużyny (treningi plus wyjazdy).

W tym tygodniu Korona ostatecznie rozstanie się z Suzuki, ze stadionu zniknie obradowanie oraz napis na dachu od strony ulicy Ściegiennego. Koszty prac pokryje dotychczasowy sponsor.

Według naszych informacji, Korona prowadzi rozmowy z firmami, które mogą zastąpić Suzuki. Do zaoferowania ma trzy powierzchnie reklamowe: dwa miejsca na froncie koszulek plus nazwę stadionu. Możliwe, że zostanie to rozbite na dwa lub trzy podmioty. Klub nie spieszy się z podejmowaniem decyzji. Jak słyszymy, nie chce „przyjmować pierwszej lepszej oferty”. Minimum jest zabezpieczenie kwoty, którą przekazywał dotychczasowy partner, chociaż istnieje nadzieja na uzyskanie wyższego wsparcia.

Biorąc pod uwagę czas do startu sezonu (sobota, 20 lipca, wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin), Korona przystąpi do rozgrywek bez sponsora/sponsorów na froncie koszulki, skupiając się na dalszych negocjacjach. Te prowadzi również z mniejszymi, ale również ważnymi partnerami. Tutaj klub pochwalił się już przedłużeniem współpracy z 4Eco, a w najbliższych dniach poda kolejne tego typu informacja, dotyczące również nowych podmiotów.

fot. Korona Kielce

Przeczytaj także