Prezydent Wojda w peletonie ze szczypiornistami i piłkarzami - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Prezydent Wojda w peletonie ze szczypiornistami i piłkarzami

Przeczytaj także

Szczypiorniści Industrii Kielce i piłkarze Korony Kielce wsiedli na rowery i razem z prezydent Agatą Wojdą oraz ponad setką osób wzięli udział w treningu przygotowującym Kielce do udziału w ogólnopolskiej zabawie o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”, organizowanej w ramach projektu Aktywne Miasta.

Peleton wyruszył we wtorkowe popołudnie spod Hali Legionów. Trasa była zróżnicowana i poprowadzona została poprowadzona fragmentami przez miejskie drogi rowerowe, ale też przez leśne tereny u podnóży gór Telegraf i Pierścienicy.

W peletonie silną reprezentacje miała Industria Kielce. Na rower wsiedli drugi trener Krzysztof Lijewski oraz zawodnicy Arciom Karaliok, Tomasz Gębala, Paweł Paczkowski, Szymon Wiaderny i Cezary Surgiel. Koronę reprezentował Jacek Kiełb, Miłosz Trojak i Dalibor Takacz.

Tuż przed startem głos zabrała prezydent Agata Wojda. – Pewnie wielu z was tak jak ja porusza się rowerem na co dzień, więc nie trzeba nas przekonywać do tej formy aktywności. Jedyne co teraz musimy zrobić to pamiętać o aplikacji Aktywne Miasta i kręceniu kilometrów dla Kielc. Jestem przekonana, że w tym roku możemy powalczyć o zwycięstwo, a przy okazji czerpać z tego wiele korzyści – powiedziała.

Za kilka dni, a dokładnie we wtorek, 21 maja, odbędzie się kolejna wycieczka rowerowa, tym razem z udziałem szczypiornistek Suzuki Korony Handball i koszykarzy AZS-u UJK Kielce.

Więcej o rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski”, organizowanej w ramach projektu Aktywne Miasta można przeczytać TUTAJ.

PONIŻEJ MOŻNA ZOBACZYĆ FOTOGALERIĘ ZDJĘĆ Z WTORKOWEJ PRZEJAŻDŻKI AUTORSTWA PATRYKA PTAKA: 

 

Przeczytaj także