Suzuki Korona Handball wygrała w Radomiu i jest pewna miejsca w czwórce - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Suzuki Korona Handball wygrała w Radomiu i jest pewna miejsca w czwórce

W meczu 20. kolejki Ligi Centralnej, szczypiornistki Suzuki Korony Handball pokonały na wyjeździe PreZero Akademię Piłki Ręcznej Radom 31:27. Kielecki zespół zagwarantował sobie tym samym czwarte miejsce na koniec sezonu.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego rozegrały bardzo dobrą pierwszą połowę, szczególnie w obronie. W odróżnieniu od ostatnich meczów, nieźle wyglądał również atak. Po 30 minutach Suzuki Korona Handball prowadziła 15:9.

W drugiej części miejscowe zaczęły odrabiać straty, ale w końcówce kielczanki mogły liczyć na Ninę Smelcerz w bramce. Same również zdobywały kolejne gole i zaliczyły czterobramkowe zwycięstwo. Najskuteczniejsza z 10 bramkami była Magdalena Berlińska.

Suzuki Korona Handball zagwarantowała sobie czwarte miejsce na koniec sezonu. Ten zakończy w czwartek, 9 maja wyjazdowym spotkaniem z zespołem Handball Warszawa.