Suzuki Korona Handball wygrała. Znów zaserwowała sobie emocje na własne życzenie - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Suzuki Korona Handball wygrała. Znów zaserwowała sobie emocje na własne życzenie

W zaległym meczy 13. kolejki Ligi Centralnej, Suzuki Koron Handball pokonała w niedzielę przed własną publicznością MKS Vitamineo Jelenia Góra 36:29.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego rozegrały bardzo dobrą pierwszą połowę, chociaż początek był wyrównany. Po 11. minutach prowadziły 8:6, ale po dziewięciu minutach było już 17:8. Na przerwę schodziły przy wyniku 24:14.

Kielczanki dobrze zaczęły drugą część. W 39. minucie prowadził 28:18. Wtedy nastąpił przestój. Przez siedem minut zdobyły tylko jedną bramkę, a straciły aż osiem i zrobiło się 29:26.

Na 12 minut przed końcem zespół z Jeleniej Góry zbliżył się na dwie bramki – 30:28. Kielczanki zaliczyły jednak cztery trafienia z rzędu, uspokajając sytuację.

Suzuki Korona Handball Kielce zajmuje czwarte miejsce Ma 34 punkty, pięć mniej od trzeciego SPR-u Gdynia.
W przyszłą sobotę Suzuki Korona Handball zagra u siebie z SPR-em Pogonią Szczecin (godz. 12).

Suzuki Korona Handball Kielce – MKS Vitamineo Jelenia Góra 36:29 (24:14)
Kielce: Smelcerz, Toboła – Rosińska 8, Berlińska 6, Rzepka 6, Grabarczyk 4, Staszewska 3, Leśniak 3, Tomczyk 3, Łucak 3, Janczarek, Miśkiewicz, Wawrzycka.