To przesądzone. Korona będzie miała nowego dyrektora sportowego - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

To przesądzone. Korona będzie miała nowego dyrektora sportowego

Przeczytaj także

Paweł Golański nie będzie już dyrektorem sportowym Korony Kielce. Nasz portal potwierdził, że zastąpi go Paweł Tomczyk, który w tej roli pracował w Rakowie Częstochowa i Motorze Lublin.

Paweł Golański był dyrektorem sportowym kieleckiego klubu od kwietnia 2021 roku. W pierwszym sezonie jego pracy zespół awansował do PKO BP Ekstraklasy. W kolejnych dwóch pozostał w elicie.

Nowe władze Korony – z mecenasem Karolem Jakubczykiem na czele – zdecydowały się na zmianę na tym stanowisku. Za przeprowadzenie transferów będzie odpowiadał Paweł Tomczyk, który od marca 2023 roku pozostawał bez klubu, po tym, kiedy odszedł z Motoru Lublin, w którym przez kilka miesięcy łączył funkcję prezesa i dyrektora sportowego.

42-latek to były piłkarz, wychowanek Motoru. Grał również w Górniku Łeczna, Legionovii Legionowo, Wiśle Płock i Zniczu Pruszków.

Karierę piłkarską zakończył w 2015 roku. Jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest współwłaścicielem firmy zajmującej się produkcją mebli.

Od listopada 2019 roku pracował w Rakowie Częstochowa. Najpierw był kierownikiem skautingu, a następnie dyrektorem sportowym. Po blisko dwóch latach przeniósł się do Legii Warszawa, gdzie był wicedyrektorem sportowym.

Paweł Tomczyk opuścił Motor Lublin po aferze z udziałem Gonzalo Feio. Trener z Portugalii, który obecnie prowadzi Legię Warszawa, rzucił go kuwetą na dokumenty, rozcinając łuk brwiowy. Komisja Dyscyplinarna PZPN zdyskwalifikowała szkoleniowca na rok w zawieszeniu na trzy lata. Musiał też zapłacić grzywnę w wysokości 70 tys. złotych.

fot. legia.net

Przeczytaj także