Transfer rzutem na taśmę. Norweg uzupełni środek pola Korony - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Transfer rzutem na taśmę. Norweg uzupełni środek pola Korony

Przeczytaj także

Lukę w kadrze Korony Kielce po kontuzji Nono uzupełni nie tylko Petteri Forsell. Klub zdecydował się na zakontraktowanie jeszcze jednego zawodnika. Krótkoterminową umowę podpisał 28-letni Norweg Fredrik Krogstad.

Korona dokonała tego ruchu rzutem na taśmę, bo termin rejestracji wolnych zawodników upływa właśnie 2 kwietnia. Fredrik Krogstad, podobnie jak Petteri Forsell, pozostawał bez klubu od 1 stycznia. Pożegnał się z Stabaek po tym, jak ten spadł z ligi.

Środkowy pomocnik był kapitanem klubu z miasta Bekkestua. Zagrał w 28 meczach norweskiej Eliteserien, w których zanotował cztery asysty. Do tego dorzucił trzy występy w krajowym pucharze. Jego zespół zajął przedostatnie miejsce i pożegnał się z elitą. Miejsce barażowe przegrał gorszym bilansem spotkań z Valerengą.

Fredrik Krogstad jest wychowankiem Lorenskog IF. W 2015 roku trafił do mocniejszego Lillestrom. W jego barwach zadebiutował w elicie, a w 2017 roku zdobył Puchar Norwegii. Był wypożyczany do Ullensaker/Kisa i właśnie Stabaek.

Fredrik Krogstad rozegrał 145 meczów w norweskiej ekstraklasie, notując 9 bramek i 8 asyst. Na zapleczu ma 88 spotkań: 25 goli i 12 asyst. Środkowy pomocnik trenował w ostatnim czasie z Valarengą Oslo.

Fredrik Krogstad  będzie mógł zadebiutować w Koronie już w sobotę, w domowym starciu ze Stalą Mielec. Podobnie jak Petteri Forsell, podpisał kontrakt do końca sezonu. Strony umówiły się na ewentualne przedłużenie współpracy.


fot. lsk.no

Przeczytaj także