Wspólny trening z okazji Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Wspólny trening z okazji Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego

Przeczytaj także

W poniedziałek obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Boksu Olimpijskiego. W jego ramach Polski Związek Bokserski zorganizował treningi online w całym kraju. W nich udział wzięli nie tylko młodzi zawodnicy, ale również utytułowani pięściarze z Dariuszem Michalczewskim na czele.

Centralny trening odbył się w siedzibie Kieleckiego Klubu Bokserskiego RUSHH. Poprowadzili go Sandra Drabik i Daniel Adamiec. Na miejscu pracowało ponad 100 osób. Reszta włączyła się do zajęć online.

– Bardzo się cieszę, że kolejna edycja Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. W treningu online wziął również udział Dariusz Michalczewski, były mistrz Polski i Europy. Najważniejszy jest jednak udział młodych zawodników, którzy trenują w klubach w całej Polsce, pod okiem prawdziwych pasjonatów boksu. To dla nich jest organizowane to święto – powiedział Grzegorz Nowaczek, Prezes Polskiego Związku Bokserskiego

Tegoroczne, bokserskie święto miało wyjątkowy wymiar, bo Polska wyśle na igrzyska olimpijskie największą reprezentację pięściarzy od 2000 roku. W Paryżu zaprezentuje się pięcioro zawodników: Julia Szeremeta, Aneta Rygielska, Elżbieta Wójcik, Damian Durkacz oraz Mateusz Bereźnicki.

Przeczytaj także