1 lutego inauguracja Kieleckiego Parku Przemysłowego. W Kielcach będzie też oddział Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

1 lutego inauguracja Kieleckiego Parku Przemysłowego. W Kielcach będzie też oddział Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”

Przeczytaj także

Na czwartek 1 lutego przewidziano oficjalną inaugurację Kieleckiego Parku Przemysłowego wraz z oddziałem Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” w Kielcach. Pracujący w biurze Kieleckiego Parku Przemysłowego będą oferować pomoc inwestorom w uzyskaniu zwolnień podatkowych, zaoferują również szkolenia i tereny do nabycia.

Jak już informowaliśmy, w skład Kieleckiego Parku Przemysłowego wchodzą uzbrojone tereny po dawnym browarze w okolicach Ściegiennego. Obszar należy do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, a pierwszym chętny – firma Effector – zakupiła już trzy działki o łącznej powierzchni ponad 8 hektarów. Ofertą zainteresowane są także zagraniczni inwestorzy z branży automotive oraz branży lotniczej.

– 1 lutego otwieramy Kielecki Park Przemysłowy jako fizyczny oddział Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będą tam pracowali kielczanie, którzy do tej pory dojeżdżali do Starachowic i tam obsługiwali przedsiębiorców. Cieszę się, że w końcu w stolicy województwa świętokrzyskiego swoje biuro będzie miała jedna z najważniejszych instytucji, która odpowiada za rozwój gospodarczy – tłumaczy Marcin Perz, prezes zarządu SSE „Starachowice”.

Dodaje, że nowa lokalizacja jest plusem dla inwestorów, ponieważ nie będą oni musieli wyjeżdżać z Kielc, aby skorzystać z usług strefy. Biuro ma działać przy ulicy Ściegiennego. – Jeśli ktoś na przykład będzie miał pomysł na rozwój swojego biznesu, to my udzielimy kompleksowej informacji dotyczącej zwolnień podatkowych, czy też dostępnych terenów inwestycyjnych. Jeżeli zaś przedsiębiorca nie będzie zainteresowany zwolnieniami podatkowymi oferowanymi przez nas, to będziemy w stanie doradzić z której instytucji powinien skorzystać. Udzielimy pomocy w poprowadzeniu projektów inwestycyjnych – tłumaczy Marcin Perz.

Przypomina przy tym, że SSE organizuje również szkolenia dla inwestorów. – Oferta Kieleckiego Parku Przemysłowego to obecnie 41 hektarów po dawnym Browarze Belgia. 3,5 tysiąca m2 powierzchni biurowej oraz 22 tysiące m2 hali produkcyjno – magazynowej – mówi prezes zarządu.

– Zainteresowanie jest ogromne, a to co mnie osobiście cieszy to fakt, że są w tym również inwestorzy lokalni. Jest też oczywiście przedsiębiorca zagraniczny, jak duża niemiecka firma z sektora automotive, a także firma z branży lotniczej. To naprawdę globalne firmy – dodaje Marcin Perz. 

Teren ten dokładnie opisywaliśmy w tym miejscu. Obszar posiada dobrą komunikację z drogą krajową nr 73, a także drogą lokalną. W bliskiej odległości znajduje się także Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar. –  Ponadto teren znajduje się w granicach miasta wojewódzkiego, co daje lepszy dostęp dla pracodawcy do kadr, zarówno pracowników technicznych, jak i absolwentów lokalnych uczelni – napisano w promującym ten obszar komunikacie Urzędu Miasta.

Miasto ponadto zaznacza, że „nieruchomość objęta jest obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, aktualnie zmienianym w celu lepszego dostosowania do oczekiwań inwestorów”. Prace się jednak mocno opóźniły, bo ratusz już dwa razy nie był w stanie uzyskać uzgodnienia ze strony Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Przeczytaj także