Agata Wojda: Kielce mogą być miastem obywatelskim, demokratycznym - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Agata Wojda: Kielce mogą być miastem obywatelskim, demokratycznym

Przeczytaj także

Kielce mogą być miastem obywatelskim, demokratycznym, z którego wszyscy mieszkańcy będą dumni – mówiła w piątek na finiszu kampanii wyborczej kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta miasta Agata Wojda.

Ubiegająca się o fotel prezydenta Kielc z ramienia KO Agata Wojda w piątek podsumowała kampanię w drugiej turze wyborów samorządowych. Na finiszu wyścigu wyborczego Wojda w ramach akcji Tour de Kielce odwiedzała kieleckie osiedla, a podczas spotkania na Placu Artystów, podziękowała za udzielone wsparcie w ostatnich tygodniach.

„Mieszkańcy mówią mi, że moją wartością i wyróżnikiem jest bliskość. Doceniają, że spotykam się z nimi na ulicach miasta, że znali mnie z akcji społecznych i że nie jestem twarzą z pierwszych stron gazet, tylko jestem przyjazną twarzą z sąsiedztwa. To jest dla mnie najlepszy komplement” – podkreśliła, dodając, że na każdym etapie swojej kampanii doświadczała ogromnej życzliwości i wsparcia ze strony mieszkańców.

Według niej w Kielcach przyszedł czas, aby złamać stereotypy klasycznej polityki, „że polityk to ktoś zamknięty w gabinecie, ktoś, kto stoi na piedestale, ktoś odległy”. „Wierzę w to, że kielczanki i kielczanie zagłosują na autentyczną kandydatkę, która wyrosła z tego miasta, która żyje w tym mieście i ma dokładnie takie same problemy, jak oni” – powiedziała.

Podkreśliła, że jej głównym celem jest skierowanie Kielc na ścieżkę rozwoju, uczynienie miasta bardziej obywatelskim i demokratycznym. Wyraziła nadzieję, że jej autentyczność i skonsultowany program dotyczący każdego aspektu funkcjonowania miasta, przekona mieszkańców.

Wojda zaapelowała także o udział w wyborach. „To frekwencja wygra te wybory, to frekwencja zdecyduje o tym, czy Kielce będą miały otwartą, nowoczesną prezydentkę i czy Kielce będą miastem, z którego wszyscy będziemy mogli być coraz bardziej dumni” – podkreśliła.

W podsumowaniu kampanii Agaty Wojdy wzięła udział minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz, która wyraziła nadzieję, że w niedzielę mieszkańcy powierzą funkcje prezydent Agacie Wojdzie.

„Agata przez całą swoją działalność polityczną była blisko ludzi i ta bliskość będzie miała miejsce także w czasie prezydentury. Jestem przekonana, że w wyborach mieszkańcy Kielc będą kierowali się swoim umysłem, logiką, rozumem i sercem. Wierzę, że powierzą tę funkcję Agacie Wojdzie – dodała Okła-Drewnowicz.

Wojdę wspierali również świętokrzyscy parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej poseł Artur Gierada i Lucjan Pietrzczyk oraz radni miejscy KO.

Kandydatka KO w pierwszej turze zdobyła 33,63 proc. poparcia. Na drugim miejscu (25,05 proc.) znalazł się Marcin Stępniewski (PiS). 21 kwietnia powalczą oni o prezydenturę w stolicy woj. świętokrzyskiego. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Przeczytaj także