Znikają bilety przy rejestracji samochodu w Urzędzie Miasta. Teraz zapiszesz się tylko przez Internet albo telefonicznie - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Znikają bilety przy rejestracji samochodu w Urzędzie Miasta. Teraz zapiszesz się tylko przez Internet albo telefonicznie

Od minionego poniedziałku, żeby załatwić sprawę w Wydziale Komunikacji kieleckiego ratusza musimy umówić się wcześniej telefonicznie albo internetowo. Niestety miejsca w rejestracji internetowej rozchodzą się bardzo szybko.

Zmiany w Wydziale Komunikacji są wynikiem ankiety internetowej, która dotyczyła sposobu obsługi/umawiania wizyt. Za możliwością umawiania się telefonicznie lub przy użyciu formularzy internetowych wypowiedziało się 89,5% ankietowanych. Natomiast za system stacjonarnym biletowym 10,5%.

– Ankieta internetowa, w której blisko 90% ankietowanych wskazało, że preferuje system umawiania wizyt w Wydziale Komunikacji przez telefon lub internet, potwierdza to, co kielczanie mówią także w bezpośrednich kontaktach z pracownikami ratusza. System internetowo-telefoniczny, wprowadzony przy okazji pandemii, jest korzystniejszy dla mieszkańców, ponieważ przychodzą na umówiony termin do urzędu, są obsługiwani w sprawny sposób i nie muszą stać kilka godzin w kolejce. Dlatego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Wizytę w Wydziale Komunikacji możemy umówić internetowo poprzez stronę umowwizyte.kielce.eu albo telefonicznie dzwoniąc na numery Biura Rejestracji Pojazdów 413676099, 413676499 albo Biura Praw Jazdy 413676420. Jeżeli nie uda się nam tego zrobić, możemy złożyć wypełnione wnioski w urzędowej urnie wraz z oryginałami dokumentów m.in. do rejestracji pojazdu lub uzyskania profilu kandydata na kierowcę.

Niestety terminy w rejestracji internetowej rozchodzą się bardzo szybko. – Terminy na kolejny dzień roboczy są „uwalniane” codziennie o godzinie 7:30. Chętnych jest sporo, dlatego rozchodzą się one w dosyć szybkim tempie. Terminy w rejestracji długoterminowej są uwalniane w piątek w ciągu dnia – tłumaczy Tomasz Porębski.

I dodaje: – Dziennie pracownicy Wydziału Komunikacji, obsługujący mieszkańców Kielc w Biurze Praw Jazdy i Biurze Rejestracji Pojazdów, mogą obsłużyć maksymalnie 433 osoby – tyle terminów, wliczając w to godziny popołudniowe, jesteśmy w stanie wyznaczyć przy pełnej obsadzie pracowników i maksymalnym zainteresowaniu mieszkańców. Do tej liczby należy doliczyć także około 40 terminów przygotowanych w ramach stanowiska ds. transportu. Dla przykładu, 25 maja w Biurze Praw Jazdy oraz Biurze Rejestracji Pojazdów, uwzględniając dodatkowe stanowiska przeznaczone do rejestracji pojazdów, na których odbywa się obsługa firm i instytucji posiadających floty samochodowe lub zgłaszających do rejestracji jednorazowo minimum dwa pojazdy, których są właścicielami, obsłużyliśmy 374 osoby.

Szczegółowe informacje o nowym systemie umawiania wizyt w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta w Kielcach znajdziecie na stronie ratusza TUTAJ


Przeczytaj także