Cenne zwycięstwo Orlicza w Zamościu - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Cenne zwycięstwo Orlicza w Zamościu

Tenisiści stołowi Global Pharmy Orlicza 1924 Suchedniów odnieśli kolejne zwycięstwo w Lotto Superlidze. W czwartek ograli na wyjeździe Akademię Zamojską 3:1. Zespół ze Świętokrzyskiego rozpoczął zmagania w 2024 roku, czym zbliżył się do awansu do play-offów.

Spotkanie w Zamościu bardzo dobrze rozpoczął Robert Floras, który ograł Ryoichiego Yoshiyamę. Na 2:0 podwyższył Jeongwoo Park, wygrywając z Jesusem Cantero 3:2.

Piotr Cyrnek prowadził w pierwszym secie z Tomaszem Lewandowskim 9:3, potem przegrywał 9:10 i uległ rywalowi do 10. Kolejne sety były wyrównane, ale to przeciwnik wywalczył punkt dla swojego zespołu.

Kropkę nad „i” postawił Jeongoo Park. Bardzo wyraźnie pokonał Ryoichiego Yoshiyamę 3:0.

Orlicz rozegra kolejne trzy spotkania w Suchedniowie: z Oxynetem Jarosław (15 marca), z AZS AWFiS Balta Gdańsk (17 marca) i z Palmiarnią Zielona Góra (5 kwietnia).

Akademia Zamojska Zamość – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 1:3

Ryoichi Yoshiyama – Robert Floras 1:3 (8:11, 9:11, 14:12, 6:11)

Jesus Cantero – Jeongwoo Park 2:3 (13:11, 6:11, 13:15, 11:7, 1:6)

Tomasz Lewandowski – Piotr Cyrnek 3:1 (12:10, 11:9, 7:11, 11:9)

Ryoichi Yoshiyama – Jeongwoo Park 0:3 (7:11, 5:11, 6:11)