Długa przerwa nie wybiła z rytmu młodych szczypiornistów. SMS wygrała z wymagającym rywalem - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Długa przerwa nie wybiła z rytmu młodych szczypiornistów. SMS wygrała z wymagającym rywalem

Po dłuższej przerwie wznowione zostały rozgrywki Ligi Centralnej. W czwartek, w meczu 15. kolejki, zamykającej pierwszą rundę, Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP Kielce pokonała w swojej hali AKPR AZS AWF Biała Podlaska 24:22 (12:13). Podopiecznych Radosława Wasiaka znów czeka pauza.

Zawodnicy kieleckiej szkoły wybiegli na ligowy parkiet pierwszy raz od miesiąca. Jak sami przyznawali, po dłuższym rozbracie ze wspólnymi treningami mogło szwankować zgranie.

Młodzi szczypiorniści wyglądali jednak dobrze na tle drużyny, która do tej pory zgromadziła trzy punkty więcej od nich. W pierwszym kwadransie to oni mieli delikatną przewagę, ale przed zejściem do szatni na dwie bramki odskoczyli przyjezdni, którzy prowadzili do przerwy 13:12.

Podopieczni Radosława Wasiaka rozpoczęli drugą część od trzech kolejnych bramek. Pojedynek dalej był wyrównany. W 54. minucie ekipa z Białej Podlaskiej prowadziła 22:20, ale do końca spotkania bramki – dokładnie cztery – zdobywali już tylko gospodarze. Najskuteczniejszy był Marcin Pepliński, który rzucił siedem goli.

W pierwszej rundzie Ligi Centralnej SMS zdobyła 24 punkty, co daje jej piąte miejsce. Kielczanie rozegrają kolejne spotkanie 13 lutego, kiedy zagrają u siebie z Padwą Zamość.