Duńczyk najlepszy. Zawodnicy Industrii Kielce bez wyróżnień - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Duńczyk najlepszy. Zawodnicy Industrii Kielce bez wyróżnień

Żaden z zawodników Industrii Kielce nie znalazł się w „Drużynie Gwiazd” plebiscytu organizowanego przez portal „Handball-Planet”. Tytuł piłkarza ręcznego 2023 roku trafił do Duńczyka Mathiasa Gidsela z Fuchse Berlin.

Plebiscyt został zorganizowany po raz trzynasty. Najpierw międzynarodowa kapituła, złożona z jedenastu dziennikarzy zajmujących się handballem, stworzyła listę trzydziestu dwóch zawodników, którzy walczyli o tytuł: po czterech w każdej z ośmiu kategorii. Eksperci oddali swoje głosy, które zostały zliczone w odpowiednim stosunku z głosami kibiców.

Handballowi fani oddali łącznie 88 529 głosów (57 522 w ankietach internetowych i 31 007 na Instagramie).

Najlepszym piłkarzem ręcznym został Mathias Gidsel. Duńczyk poprowadził swoją kadrę do trzeciego mistrzostwa świata z rzędu. Z Fuchse walczy o mistrzostwo Niemiec. Dotarł z nim również do finału Super Globe. Został królem strzelców i MVP tego turnieju. W plebiscytowym głosowaniu zgromadził 53 punkty, zdecydowanie wyprzedzając kolejnych graczy: Islandczyka Gisliego Kristjanssona z Magdeburga (36) i swojego kolegę z kadry Simon Pytlicka z Flensburga (35).

W plebiscycie było nominowanych czterech zawodników Industrii Kielce. Drugie miejsca na swoich pozycjach zajęli bramkarz Andreas Wolff i prawoskrzydłowy Arkadiusz Moryto, którzy zgromadzili odpowiednio 21 i 17 punktów. Wyżej oceniono Niklasa Landina (32) i Aleixa Gomeza (23).

Trzecie miejsca zajęli prawy rozgrywający Alex Dujszebajew (wyżej Mathias Gidsel i Dika Mem) oraz lewoskrzydłowy Dylan Nahi (wyżej Angel Fernandez i Hampus Wanne).

„Handball-Planet” nie ogłosił jeszcze wyników głosowania na trenera 2023 roku, w którym nominowany był Tałant Dujszebajew.