Dziekoński po badaniach, czeka go kilka dni odpoczynku - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Dziekoński po badaniach, czeka go kilka dni odpoczynku

Xavier Dziekoński, bramkarz Korony Kielce, został odwieziony do szpitala po sobotnim meczu z Jagiellonią Białystok (2:2). Młody golkiper jest już po badaniach. Czeka go kilka dni przerwy.

21-latek zakończył spotkanie z zawrotami głowy. Był to skutek zderzenia z Jesusem Imazem w 56. minucie. Hiszpan strzelił gola w tej sytuacji. Golkiper próbował zażegnać niebezpieczeństwo, ale był delikatnie spóźniony. Przy tym wszystkim z dużym impetem wpadł w bark napastnika. Młodzieżowiec dokończył spotkanie, ale po końcowym gwizdku został odwieziony do szpitala na badania.

Te wykazały delikatne wstrząśnienie mózgu. Jak udało nam się dowiedzieć w najbliższym tygodniu Xavier Dziekoński będzie wyłączony z treningów. Powinien jednak pomóc drużynie w kolejnym meczu, po przerwie reprezentacyjnej. W niedzielę, 26 listopada, Korona zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów.