Jarząbek wicemistrzynią Polski w półmaratonie - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Jarząbek wicemistrzynią Polski w półmaratonie

Sabina Jarząbek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Zawody zostały rozegrane w ramach 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Po złoto sięgnęła Monika Jackiewicz.

Poprzedni sezon był bardzo udany dla kieleckiej zawodniczki, która zdobyła aż cztery medale mistrzostw Polski: złota na 5 i 10 kilometrów oraz w przełajach, a także brąz w biegu na 5000 metrów.

Sabina Jarząbek zanotowała bardzo dobry start nowego sezonu. Przed tygodniem w Poznaniu wygrała Rekordową Dziesiątkę, ustanawiając swój rekord życiowy na 10 kilometrów. Uzyskała 32:42.

W niedzielę podopieczna Zbigniewa Nadolskiego zaprezentowała się za bardzo dobrej strony na dystansie 21,0975 kilometrów. Również ustanowiła rekord życiowy – 01:12:42. Poprzedni bijąc o blisko dwie minuty. W klasyfikacji ogólnej zajęła siódme miejsce. Najlepsza okazała się Niemka Fabienne Konigstein (01:09:32). Dla kielczanki ważniejsza była jednak klasyfikacja mistrzostw Polski. W niej ustąpiła tylko Monice Jackiewicz z MKL Szczecin (01:12:05). Trzecie miejsce zajęła Anna Bańkowska z KS Podlasia Białystok (01:13:17).

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski wygrał Belg Dorian Boulvin (01:01:58). Drugi był nowy mistrz Polski w półmaratonie – Mateusz Kaczor, który stracił do zwycięzcy sześć sekund. Podium krajowego czempionatu uzupełnili: Andrzej Rogiewicz i Kamil Karbowiak.

Sabina Jarząbek wywalczyła kwalifikacje na mistrzostwa Europy w Rzymie.