Korona wypełniła ponad połowę limitu. Celuję w nagrodę za Pro Junior System - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Korona wypełniła ponad połowę limitu. Celuję w nagrodę za Pro Junior System

Przeczytaj także

W tym sezonie Korona Kielce chce powalczyć o pieniądze z klasyfikacji Pro Junior System. Po 15. kolejkach zajmuje premiowane siódme miejsce. Utrzymanie tego stanu wzbogaci klub o 200 tysięcy złotych.

W poprzednim sezonie „żółto-czerwoni” nie zdobyli żadnego punktu. Teraz sytuacja uległa zmianie, przede wszystkim dzięki wypożyczonemu z Rakowa Częstochowa Xavierowi Dziekońskiemu. W tym sezonie punktują zawodnicy urodzeni w 2003 roku i młodsi. 20-letni bramkarz wystąpił we wszystkich 14 spotkaniach, a uzbierane przez niego 1260 minut daje Koronie siódme miejsce w Pro Junior System.

Dorobek punktowy „żółto-czerwonych” może być wyższy, ale więcej szans musi dostać Miłosz Strzeboński. Ofensywny pomocnik zagrał w sześciu meczach, uzbierał 83 minuty. Jego dorobek jako wychowanka Korony, jest mnożony przez dwa. Aby był uwzględniony w klasyfikacji musi uzbierać 270 minut.

Jeszcze lepiej wygląda wynik minut młodzieżowcu, do którego zaliczany jest również rocznik 2002. Jakub Konstantyn wybiegał 166 minut.

Po 14 rozegranych Korona ma 1520 minut młodzieżowców, to 50,7 procent z wymaganego limitu.

Czwartym zawodnikiem, który dorzucił się do tego wyniku jest Daniel Bąk. 18-letni napastnik dostał trzy minuty w zremisowanym spotkaniu w Radomiu.

Korona rozegra kolejny mecz w niedzielę. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie zmierzy się z Ruchem (godz. 15).

NAGRODY ZA PRO JUNIOR SYSTEM 2023/24:

  1. miejsce – 1,6 mln zł
  2. miejsce – 1,3 mln zł
  3. miejsce – 1,1 mln zł
  4. miejsce – 800 tys. zł
  5. miejsce – 600 tys. zł
  6. miejsce – 400 tys. zł
  7. miejsce – 200 tys. zł

fot. Paweł Jańczyk

Przeczytaj także