Mistrzostwa dobiegły końca. MVP dla Sebastiana Batkowskiego - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Mistrzostwa dobiegły końca. MVP dla Sebastiana Batkowskiego

Mistrzostwa Polski w bilard 2023 dobiegły końca. Najlepszym zawodnikiem turnieju, który odbył się w Hotelu Binkowski, został Sebastian Batkowski z Nosanu Kielce.

W piątek, ostatniego dnia, rozegrano kluczowe spotkania w odmianie 9-bil. Po złoto sięgnęli Daniel Macioł z DaSo Team Dekady Sosnowiec oraz Bogna Świtała z Green Clubu Gdańsk. Srebro wywalczyła Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica, a brąz Izabela Jońska z Nosanu Kielce.

MVP mistrzostw Polski został Sebastian Batkowski, który zdobył złoto w 10-bil oraz srebro w 8-bil. Dzięki czemu przez najbliższy rok będzie jeździł Toyotą Corollą Cross, a także ma zagwarantowane pokrycie kosztów w turniejach Pucharu Europy Euro Tour. Mistrzowie Polski mają również pewną kwalifikację na przyszłoroczne Euro.

W klasyfikacji medalowej najlepszy okazał się Nosan Kielce, który zgarnął siedem krążków: dwa złote (Katarzyna Wesołowska i Sebastian Batkowski), srebrny (Sebastian Batkowski) oraz cztery brązowe (2xIzabela Jońska oraz Karol Skowerski i Michał Turkowski).