Remacle w gronie najlepszych ekstraklasowych debiutantów - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Remacle w gronie najlepszych ekstraklasowych debiutantów

Martin Remacle, pomocnik Korony Kielce, został wybrany do najlepszej jedenastki debiutantów w PKO BP Ekstraklasie.

W składzie znaleźli się zawodnicy, którzy w minionej rundzie zadebiutowali w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Zostali ustawieni w systemie 1-4-3-3, reprezentują barwy siedmiu klubów.

W środku pola został umieszczony Martin Remacle, który trafił do Korony z rumuńskiego U Cluj. Obok niego w drugiej linii znaleźli się dwaj zawodnicy Jagiellonii Białystok: Dominik Marczuk i Jose Naranjo.

„Martin Remacle z pozoru nie jest typowym ofensywnym pomocnikiem, ale na boisku potrafi zaskakiwać rywali niesztampowymi zagraniami w ostatniej tercji boiska”, czytamy w opisie na stronie ekstraklasa.org.

Belg zdobył cztery bramki w debiutanckiej rundzie w PKO BP Ekstraklasie. Do tego zajmuje trzecie miejsce w zespole pod względem wykonanych kluczowych podań (14) oraz najczęściej decyduje się na strzały (25). Do tego wykonuje ogrom pracy w środkowej strefie (śr. 2,12 odbioru/mecz, 169 pojedynków).

Martin Remacle dołożył kolejne trzy trafienia w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. W ostatniej minucie dogrywki meczu z Legią Warszawa (2:1) zdobył gola na wagę awansu do ćwierćfinału.