SMS z kolejnym zwycięstwem. Jest już na podium - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

SMS z kolejnym zwycięstwem. Jest już na podium

SMS ZPRP I Kielce wywiązała się z roli faworyta. W piątek, w meczu otwierającym 8. kolejką Ligi Centralnej, pokonała w swojej hali MKS Wieluń 37:29.

Drużyna z Łódzkiego nie zdobyła do tej pory żadnego punktu, jest czerwoną latarnią ligi. Kielczanie spisują się bardzo dobrze, co widzieliśmy od początku piątkowego spotkania. Po 11. minutach podopieczni Radosława Wasiaka prowadzili 7:3. Goście zdołali doprowadzić do remisu 8:8. Końcówka pierwszej połowy była wyrównana, ale SMS schodziła na przerwę z dwubramkową zaliczką – 16:14.

Po zmianie stron gospodarze szybko odskoczyli na cztery, pięć trafień przewagi. Utrzymywali taki dystans. Kolejne trafienia do swojej zaliczki dorzucili w ostatnich minutach, finalnie wygrywając 37:29. Najskuteczniejsi byli Kacper Aksamit i Jacek Fajfer, którzy rzucili odpowiednio siedem i sześć bramek.

Po tym spotkaniu SMS ZPRP I Kielce awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Na swoim koncie ma już 15 punktów. W przyszłą sobotę podopieczni Radosława Wasiaka zagrają na wyjeździe z KPR-em Autoinwest Żuków.