SMS z wyjazdową wygraną i chwilowym drugim miejscem - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

SMS z wyjazdową wygraną i chwilowym drugim miejscem

W meczu otwierającym 10. kolejkę Ligi Centralnej Szkoła Mistrzostwa Sportowego Kielce pokonała na wyjeździe Nielbę Wągrowiec 33:30.

Kielczanie chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę po ostatnim potknięciu w Żukowie. Szybko uzyskali prowadzenie. W dziewiątej minucie było 8:5 dla nich.

Zajmujący dwunaste miejsce gospodarze jeszcze szybciej ich doszli. W pierwszej części jeszcze dwa razy podopieczni Radosława Wasiaka odskakiwali na dwie, trzy bramki, ale nie mogli uzyskać wyższej przewagi. Na przerwę schodzili prowadząc 17:16.

Po zmianie stron udało im się zbudować pięć trafień zapasu. W 40. minucie było 20:15. To młodym szczypiornistom pozwoliło na pełną kontrolę do samego końca. Gospodarze poprawili wynik dopiero w ostatnich dwóch minutach, które wygrali 5:0, ale trzy punkty pojechały do stolicy Świętokrzyskiego.

Najskuteczniejszy w szeregach kieleckiej drużyny był Piotr Mielczarski – autor dziewięciu trafień.

Dzięki tej wygranej, podopieczni Radosława Wasiaka przesunęli się na drugie miejsce. Po rozegraniu wszystkich spotkań zapewne osuną się w tabeli, ale na pewno będą w czołówce. Kolejne spotkanie rozegrają w piątek, 1 grudnia. Ich rywalem na wyjeździe będzie Stal Mielec.