Suzuki Korona Handball wygrała w Legnicy - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Suzuki Korona Handball wygrała w Legnicy

Suzuki Korona Handball odniosła kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Centralnej. W 14. kolejce pokonała na wyjeździe UKS Dziewiątkę Legnica 31:29 (15:16).

Kieleckie szczypiornistki dobrze radzą sobie w trybie, w którym grają co dwa tygodnie. Ich dwa spotkania zostały przełożone ze względu na mistrzostwa Polski juniorek. Niektóre z młodych szczypiornistek grały ostatnio dużo, ale teraz zespół w pełni może skupić się na seniorskich rozgrywkach.

Sobotnie spotkanie w Legnicy przyniosło sporo emocji. Pierwsza połowa należała do miejscowych, które utrzymywały dwie, trzy bramki przewagi. Na przerwę schodziły prowadząc 16:15. Po zmianie stron kielczanki odrobiły straty. Końcówka przyniosła sporo emocji. W 53. minucie był remis 27:27. Kolejne trzy bramki padły jednak łupem „Koroneczek”, które wytrzymały do końca.

Najskuteczniejsza z jedenastoma bramkami była Magdalena Berlińska. Suzuki Korona Handball ma na koncie 26 punktów i zajmuje czwarte miejsce w Lidze Centralnej. W perspektywie ma jeszcze do rozegrania dwa zaległe spotkania. W sobotę, 24 lutego, zagra u siebie z SPR-em Samborem Tczew.