Suzuki Korona Handball z wyjazdowym zwycięstwem, chociaż potrzebowała czasu na rozkręcenie - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Suzuki Korona Handball z wyjazdowym zwycięstwem, chociaż potrzebowała czasu na rozkręcenie

W 16. kolejce Ligi Centralnej, Suzuki Korona Handball pokonała na wyjeździe Sambora Tczew 32:28.

Na początku inicjatywa należała do miejscowych, które prowadziły nawet trzema golami. Po kwadransie był jednak remis 9:9. W pierwszej części kielczanki blado wyglądały w obronie. Do tego notowały straty w ataku. Sambor prowadził do przerwy 17:15.

Początek drugiej części nie zwiastował przełomu w grze podopiecznych Pawła Tetelewskiego. Ekipa z Tczewa miała dwie, trzy bramki przewagi. W końcu, po przekroczeniu 40. minuty, kielczanki złapały bezpośredni kontakt. W 46. minucie był remis 24:24, po którym przyjezdne rzuciły pięć bramek z rzędu. Nie oddały przewagi do końca.

Świetne spotkanie rozegrała Katarzyna Grabarczyk. Doświadczona prawoskrzydłowa zdobyła dziewięć bramek.

W piątek, 15 marca Suzuki Korona Handball podejmie lidera rozgrywek – ekipę Ruchu Chorzów (godz. 19).