Po wczorajszych tragicznych doniesieniach ze Skarżyska-Kamiennej, czwartek okazał się zdecydowanie spokojniejszy. Liczba zakażonych koronawirusem niezmiennie wynosi 15 osób. Niestety coraz więcej osób trafia do szpitali.
1163 osoby w kraju są zakażone koronawirusem, 14 zmarło – wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia.
– W województwie świętokrzyskim hospitalizowane jest 40 osób, 4024 jest poddanych kwarantannie, a 595 jest pod nadzorem epidemiologicznym – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik wojewody
Nie przybyło chorych na Covid-19, jednak cały czas rośnie liczba osób znajdujących się w kwarantannie. W czwartek objęto nią kolejnych 262 mieszkańców regionu. Niestety co raz więcej osób trafia także do szpitali. W poniedziałek pacjentów było 16, we wtorek 28, w środę 36, a w czwartek 40.
Środa
Czwartek
0
0
Hospitalizowani
0
0
Kwarantanna
0
0
Nadzór epidemiologiczny
Przypomnijmy wczoraj w Skarżysku Kamiennej zmarł 80-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu starachowickiego, zakażony koronawirusem. Pacjent cierpiał na choroby współistniejące.
80-latek jest 14 ofiarą śmiertelną zakażenia koronawirusem w Polsce oraz pierwszą w województwie świętokrzyskim. Mężczyzna był hospitalizowany na oddziale neurologicznym Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, w którym w środę potwierdzono zakażanie także u kolejnych sześciu osób [CZYTAJ WIĘCEJ]
Tymczasem w Kielcach trwają działania mające ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa:
Żołnierze WOT wpierają medyków, w przyjmowaniu pacjentów do kieleckich szpitali.
Wojskowi między innymi sprawdzają temperaturę osobom, które chcą dostać się na oddział ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.[CZYTAJ WIĘCEJ]
Rozpoczęto dezynfekcję przystanków autobusowych.
To kolejne działanie mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Za jej przeprowadzenie odpowiada Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych.
To kolejne działanie mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Za jej przeprowadzenie odpowiada Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych.
Władze Kielc przedstawiły program pomocy dla przedsiębiorców.
Pakiet ulg ma być wsparciem dla firm, które musiały zawiesić albo ograniczyć działalność. [CZYTAJ WIĘCEJ]
Pożar pustostanów przy alei IX Wieków Kielc
Fot. KM PSP w Kielcach Do pożaru dwóch pustostanów doszło w środę około godziny 17 przy alei IX Wieków Kielc....
Hospicjum dla dzieci powstanie! Stowarzyszenie osiągnęło porozumienie z mieszkańcami
Wizualizacje: 4IDEA – Karol Sitarski Pracownia Projektowa - Z ogromną radością informujemy, że hospicjum dla dzieci powstanie przy ul. Cedzyńskiej...
Korona celuje w dwa mocne ruchy i „złoty strzał”
– Jest spora lista zawodników, których wyselekcjonowaliśmy. Powoli zaczynami eliminować niektóre nazwiska. Skupiamy się na piłkarzach, którzy pasują do Korony...
Zabezpieczone: Najlepsze na grilla i nie tylko! Różnorodne sosy od WSP „Społem”
Sosy Kieleckie, takie jak na przykład 1000 Wysp i Prażona Cebulka, ale też Musztarda Kielecka Grillowa - to produkty, które...






