Industria Kielce podziękuje Bertusowi Sevaasowi podczas meczu z PSG - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Industria Kielce podziękuje Bertusowi Sevaasowi podczas meczu z PSG

Spotkanie Industrii Kielce z Paris Saint-Germain będzie hitem trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W środę klub oficjalnie pożegna Bertusa Servaasa, który po 21 latach przestał być jego prezesem.

Na początku września Holender przekazał władze w klubie Świętokrzyskiej Grupie Przemysłowej Industria, która przejęła całościowy pakiet akcji.

Bertus Servaas przemówił na konferencji prasowej, ale teraz będzie mógł pożegnać się z kibicami w Hali Legionów. Industria Kielce poinformowała, że dojdzie do tego podczas środowego pojedynku z PSG (godz. 18.45). W sprzedaży zostało około 400 biletów (stan na piątkowe południe).

Servaas: Nie chciałem kończyć kariery upadkiem. Nikomu nie mogę przeszkadzać w działaniu

Bertus Servaas zbudował potęgę klubu z Kielc w Europie. Za jego kadencji zespół zdobył 15 mistrzostw i 15 Pucharów Polski. Do tego sześć razy grał w Final4 Ligi Mistrzów. Wygrał ją w 2016 roku. Dwie ostatnie edycje zakończył ze srebrnym medalem. Wywalczył również dwa brązy. Dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium w Klubowych Mistrzostwach Świata.