Koroneczki z premierowym zwycięstwem. Koncert rozgrywającej - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Koroneczki z premierowym zwycięstwem. Koncert rozgrywającej

Suzuki Korona Handball rozpoczęła zmagania w Lidze Centralnej od zwycięstwa. W sobotnim spotkaniu pierwszej kolejki pokonała na wyjeździe Sośnicę Gliwice 31:28.

Kielczanki lepiej rozpoczęły spotkanie. Po 13. minutach prowadziły 10:6. Trzy kolejne bramki padły jednak łupem gospodyń, które wróciły do gry. Sośnica schodziła na przerwę przy wyniku 15:13 na swoją korzyść.

W pierwszych akcjach drugiej części gliwiczanki utrzymywały przewagę, ale w 39. minucie był już remis 20:20. Kolejne fragment przyniósł wymianę gol za gol.  W okresie od 52 do 57 minuty podopieczne Pawła Tetelewskiego wyszły ze stanu 26:26 na 29:26 i nie oddały przewagi do końca.

Kapitalne zawody rozegrała Magda Berlińska, która rzuciła aż 14 bramek. Drugą najskuteczniejszą zawodniczką kieleckiego zespołu była Nikola Leśniak, która zaliczyła sześć trafień.

W przyszłą sobotę Suzuki Korona Handball zagra na wyjeździe z MKS-em Vitamineo Jelenią Górą.