Prezes Korony z zaufaniem ekstraklasowych klubów. Będzie członkiem zarządu PZPN - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Prezes Korony z zaufaniem ekstraklasowych klubów. Będzie członkiem zarządu PZPN

Przeczytaj także

Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce, otrzymał rekomendację klubów ekstraklasy na członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Taką informację w serwisie X przekazał Krzysztof Marciniak, dziennikarz Canal+ Sport. Sternik „żółto-czerwonych” ma zastąpić zawieszonego Jakuba Tabisza.

Łukasz Jabłoński działa w piłce od listopada 2020 roku. W Koronie pojawił się wraz z ostatnią zmianą właścicielską, po tym jak miasto ponownie stało się posiadaczem stuprocentowego pakietu akcji. Wcześniej miał doświadczenie w prowadzeniu spółek handlowych, do tej pory działa również w branży motoryzacyjnej. Najpierw był prokurentem spółki Korona S.A., a od 1 lutego 2021 roku piastuje fotel prezesa.

Wejście Łukasza Jabłońskiego do dwunastoosobowego zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej wydaje się formalnością. Wiążąca decyzja zapadnie 20 października podczas Walnego Zgromadzenia PZPN.

fot. Patryk Ptak 

Przeczytaj także