Rotacja nie przeszkodziła w pokazaniu mocy. Wysoki triumf Industrii Kielce w Piotrkowie - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Rotacja nie przeszkodziła w pokazaniu mocy. Wysoki triumf Industrii Kielce w Piotrkowie

W niedzielnym meczu szóstej serii Orlen Superligi, Industria Kielce pokonała na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 45:26.

Tałant Dujszebajew zabrał do Piotrkowa Trybunalskiego trzynastu zawodników. Przed hitowym starciem z Paris Saint-Germain wolne dostali Dylan Nahi, Igor Karacić, Alex Dujszebajew, Arkadiusz Moryto i Arciom Karaliok. Do kadry wskoczyli gracze, których nie było w Trondheim: Haukur Thrastarson, Paweł Paczkowski i Cezary Surgiel.

Początek przyniósł szybką grę z obu stron. Po niespełna dwóch minutach Industria prowadziła 3:2. Stan gry gol za gol zakończył się błyskawicznie. W bramce różnicę zaczął robić Miłosz Wałach, który w dziewiątej minucie miał już pięć zdobytych piłek, a kielczanie prowadzili 11:5. Po ich czterech trafieniach z rzędu trener gospodarzy wziął czas.

Po powrocie na boisko mistrzowie Polski nie zdobywali bramek już z taką łatwością. Do piętnastej minuty zdobyli tylko jednego gola, którego rzucił Paweł Paczkowski. Piotrkowianin zmniejszył straty do trzech trafień (12:9). Gospodarze grali siedem na sześć w ataku.

„Żółto-biało-niebiescy” znów stanęli mocniej w obronie. Od 16. do 26. nie dali sobie rzucić żadnej bramki. Sami zdobyli ich siedem, zwykle po kontrach i prowadzili 20:10, a trener Piotrkowianina poprosił o kolejną przerwę. Ta nie pomogła, bo po wznowieniu wynik podwyższył Szymon Wiaderny. W końcu impas strzelecki miejscowych przerwał Filip Wadowski. Na przerwę Industria schodziła prowadząc 23:11. Duża w tym zasługa obrony i Miłosza Wałacha. 21-latek odbił 11 piłek, co dało mu 55-procentową skuteczność.

Drugą część w bramce mistrza Polski rozegrał już dwa lata młodszy Nikodem Błażejewski. Nic nie uległo zmianie. Kielczanie dobrze spisywali się w defensywie, z której raz za razem wyprowadzali kontrataki. W 42. minucie prowadzili 34:17. Jeśli grali już atak pozycyjny, to często obsługiwany podaniami był Nicolas Tournat.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa mieli pełną kontrolę. Dalej karcili gospodarzy za ich grę siedem na sześć w ataku. W 53. minucie zdobyli czterdziestego gola za sprawą Eliota Stenmalma. Finalnie wygrali 45:26. W samej końcówce czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Tomasz Gębala.

W najbliższą środę Industria Kielce podejmie w Hali Legionów Paris Saint-Germain (godz. 18.45).

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Industria Kielce 26:45 (11:23)

Industria Kielce: Wałach, Błażejewski – Wiaderny 5, Surgiel 5, Stenmalm 2, Sićko 3, Gębala 2, D. Dujszebajew 2, Olejniczak 4, Thrastarson 3, Paczkowski 8, Kounkoud 3, Tournat 7