SMS przegrał ze spadkowiczem - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

W trzeciej kolejce Ligi Centralnej, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Kielce przegrała na wyjeździe z Sandrą Spa Pogonią Szczecin 34:29.

Kielczanie zaliczyli obiecujący początek. W pierwszych minutach osiągnęli nawet trzy bramki zapasu. Do 24. minuty wynik oscylował w granicach remisu. Wówczas było 12:12.

Pogoń, tegoroczny spadkowicz z Orlen Superligi, zbudowała jednak czterobramkową przewagę w pięciu ostatnich minutach przed zejściem do szatni. Prowadziła 18:14.

Po zmianie stron gospodarze podwyższyli prowadzenie do pięciu trafień, ale ambitny zespół Radosława Wasiaka nie zamierzał odpuszczać. W 42. minucie zredukował stratę do dwóch goli – 23:21.

„Portowcy” mocno odpowiedzieli. Dziesięć minut później prowadzili już 32:25, wybijając SMS-owi z głowy myśl o sprawieniu niespodzianki. Kielczanie zdołali jednak zredukować wynik.

Najskuteczniejszy po stronie SMS-u był Piotr Mielczarski, który zaliczył jedenaście trafień.

W piątek, 29 września, SMS Kielce podejmie w hali przy ulicy Jagiellońskiej Śląsk Wrocław (godz. 18).